Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Ogłoszenia Parafialne Jeśli chcesz poznać co nowego dzieje się, czy dziać się będzie w naszej parafii zapraszamy cię do zapoznania się z ogłoszeniami na daną niedzielę. Wtedy już będzie wiadome co, gdzie i kiedy. Będziesz wiedział co ważnego dla naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się w najbliższym czasie.

Boże Narodzenie - Rok B (25.12.2011 r.)

1. Dziś obchodzimy radosne Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim parafianom i uczęszczającym na Msze święte do naszego kościoła składamy życzenia błogosławionych, pełnych pokoju, radości i szczęścia Świąt Narodzenia Pańskiego.
2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, I męczennika -Msze św. jak w każdą niedzielę.
3. W sobotę zakończenie starego roku 2011. Msza św. dziękczynna z podsumowaniem roku o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia i przeproszenia za to co z naszej przyczyny było pomniejszeniem dobra.
4. W przyszłą niedzielę już Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Powitajmy Nowy Rok z Maryją i z Jezusem.
5. Za tydzień I Niedziela Miesiąca, adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.
6. Koła Żywego Różańca i Asystę Procesyjną zapraszamy na spotkanie opłatkowe - czwartek (29.12.2011 r.) po Mszy św. o godz. 18.00.
7. Dziękuję za prace przy choinkach Panom: Stanisławowi Grzyb, Alfredowi Szmulskiemu, Tomaszowi Solak, Edwardowi Jasińskiemu, Edwardowi Zielińskiemu, Dariuszowi Przybyłek, dziękuje za prace przy żłóbku - Panu Krzysztofowi Gadomskiemu, ks. Andrzejowi, ks. Grzegorzowi, młodzieży z KSM i ministrantom. Dziękuję Pani Zofii Kalińskiej za kwiaty do świątyni.
8. Są jeszcze Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci i kalendarze ścienne na 2012 r. z bł. Janem Pawłem II.
9. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską w waszych rodzinach. Będziemy wspólnie modlić się i rozmawiać o wierze waszych rodzin. Proszę by na stole nakrytym obrusem była pasyjka, Pismo Święte, zapalone świece, kropidło i woda święcona. Dzieci i młodzież proszę by miały przygotowane zeszyty od religii. Kapłan w imieniu Chrystusa przychodzi, aby pobłogosławić rodzinę i dom.
10. Kolęda w tym tygodniu:

Środa ( 28.12.2011 r.) - Góry Karwackie, Polny Młyn Wandolin i Zawadki - od godz.9.00
Czwartek ( 29.12.2011 r. ) - Karwacz - od godz. 9.00
Piątek ( 30.12.2011 r. ) - Sierakowo - od godz. 9.00
Sobota ( 31.12.2011 r. ) - ul. Baranowska ul. Oszkobłok - od godz. 9.00


IV Niedziela Adwnetu- Rok B (18.12.2011 r.)

1. 1. Dzisiejsza niedziela jest 4 i ostatnią niedzielą Adwentu.
2. Dziś rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe, będą trwały do wtorku. Serdecznie witam i dziękuję O. Waldemarowi Linke, Prowincjałowi OO. Pasjonistów za przyjęcie zaproszenia na tegoroczne Rekolekcje i prowadzenie nas ścieżkami wiary do Boga. Życzymy O. Waldemarowi w jego pracy duszpasterskiej, rekolekcyjnej i naukowej obfitego błogosławieństwa i widzialnych owoców pracy.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie z rodzicami i dziećmi z kl. IV, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
4. Jutro Msze św. z naukami: godz. 9.00 - dla dorosłych, rodziców z małymi dziećmi i mam w stanie błogosławionym ( będzie specjalne błogosławieństwo po Mszy św.), godz. 11.00 - dla wszystkich starszych, chorych, cierpiących ( w czasie Mszy św. obrzęd namaszczenia chorych), godz. 16.00 - dla dzieci, młodzieży i dorosłych, godz. 18.00 - dla dorosłych. We wtorek - godz. 9.00 - dla dorosłych, godz. 10.45 - dla dzieci z kl. IV- VI, godz. 12.00 - dla dzieci od „O” - III kl., godz. 16. - dla młodzieży i dorosłych, godz. 18.00 - dla dorosłych. Spowiedź przed i w czasie Mszy św. Zachęcajcie i zapraszajcie wszystkich swoich bliskich, aby ten święty czas dobrze przeżyć.
5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją w duchu naszej tradycji katolickiej.
6. Pasterka w sobotę o godz. 23.00.
7. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w każdą niedzielę.
8. Dziękuję Nadleśnictwu Przasnysz i panu Jackowi Szweda za choinki do naszej świątyni, dziękuję za pomoc Panom: Grzegorzowi Cieślik, Stanisławowi Grzyb i Edwardowi Jasińskiemu.
9. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii. Znajdziemy tam nowe felietony o świętowaniu Bożego Narodzenia oraz relacje fotograficzną ze spektaklu o Bł. Janie Pawle II, który był przedstawiony w naszej świątyni.
10. Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia, dekorujemy nasze domy. Zapraszamy do podzielenia się fotografiami waszych szopek wykonanych w domach, jak i ogródkach. Podzielmy się tym co w naszych domach jest piękne, uwielbiając w ten sposób również Boże Dziecię. Zdjęcia prosimy przesyłać drogą emailową na adres naszej parafii.
11. Są jeszcze świece Wigilijne Caritas, można również nabyć kalendarz ścienny na nowy rok.
12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są również miesięczniki: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny z płytą.


III Niedziela Adwnetu- Rok B (11.12.2011 r.)

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II, dzieci otrzymają medalik, kolejna pamiątka związana z I Komunią św.
2. W przyszłą niedzielę, w czasie rekolekcji, po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do odnowienia przyrzeczeń chrztu św., a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
3. Roraty codziennie o godz. 18.00.
4. Od przyszłej niedzieli ( 18 – 20.12.2011 r.) przeżywać będziemy nasze Rekolekcje Adwentowe. Naszym przeżyciom Adwentowym przewodniczył będzie O. Waldemar Linke - Prowincjał Zakonu Pasjonistów. W niedzielę Msze św. jak w każdą niedzielę. Program Rekolekcji na poniedziałek i wtorek podam za tydzień.
5. Do chorych z Panem Jezusem pojedziemy w najbliższą sobotę, proszę o zgłoszenie tych, którzy nie będą mogli być na rekolekcjach. Módlmy się o dobre przeżycie naszych Rekolekcji Adwentowych.
6. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 - zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie organizacyjne związane z pielgrzymką na Ukraińskie Kresy Rzeczypospolitej.
7. Spotkanie Koła Biblijnego we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. 8. W zakrystii można już odbierać filmy DVD z Pielgrzymki po Sanktuariach Europy.
9. Można jeszcze nabyć świecę Wigilijną Caritas oraz kalendarz ścienny.
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są już promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci, numer grudniowy.
11. Dziś Wolontariat Wincentyński, działający przy Zgromadzeniu Sióstr Szarytek w Przasnyszu zbiera dary na paczki świąteczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich. Bóg zapłać za każdy dar na ten cel.


II Niedziela Adwnetu- Rok B (4.12.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą miesiąca i 2 niedzielą Adwentu.
2. W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
3. Z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w kościele OO. Pasjonistów od 8-15 XII uroczysta oktawa ku czci Matki Bożej Niepokalanej.
4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II - dzieci otrzymają kolejną pamiątkę związaną z I Komunią - medalik.
5. W środę o godz. 16.30 - próba scholi.
6. Wszystkich zapisanych i zainteresowanych wyjazdem na Pielgrzymkę Szlakiem Rzeczypospolitej na Ukraińskie Kresy - zapraszamy na spotkanie organizacyjne za tydzień w niedzielę 11.12.2011 r. po Mszy św. o godz. 17.00. Zapisy u ks. Andrzeja.
7. Zapraszam do udziału w Roratach - codziennie o godz. 18.00.
8. Już można nabyć świecę wigilijną „CARITAS” - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
9. Są do nabycia kalendarze ścienne.
10. Jest już nowy, grudniowy - Promyczek Dobra - miesięcznik dla dzieci, ze słodką niespodzianką w środku.
11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny - z dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest płyta z Godzinkami.
12. Wolontariat Wincentyński, działający przy Zgromadzeniu Sióstr Szarytek w Przasnyszu organizuje projekt pt. „Sanie Św. Mikołaja”. W ten sposób pragną zorganizować paczki świąteczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich. Możemy się w to dzieło włączyć przynosząc za tydzień w niedzielę jakieś dary, mogą to być: przybory szkolne, zabawki, słodycze, artykuły spożywcze. Wolontariusze będą stali przed i po Mszach św.
13. Jak co roku , w 2 niedzielę Adwentu, modlimy się za Kościół na Wschodzie i zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary, którymi wesprzecie katolików i misjonarzy na wschodzie.


I Niedziela Adwentu - Rok B (27.11.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy dziś radosny czas oczekiwania na przyjście Mesjasza. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski zatytułowany - „Kościół naszym domem”.
2. W Adwencie odprawiane są Roraty - Msze św. o NMP. Roraty codziennie o godz. 18.00. W poniedziałki i środy zapraszamy szczególnie dzieci. Na Roraty przynosimy lampiony.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spektakl pt. „Spotkanie z Janem Pawłem II” - w wykonaniu GOK z Krasnosielca.
4. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W I Czwartek adoracja po Mszy św. o godz. 17.00, w I Piątek spowiedź o godz. 7.00 i od godz. 16.30. Różaniec o godz. 16.30.
5. W I Sobotę miesiąca - Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00.
6. Jeszcze do środy odprawiane są Msze listopadowe za naszych bliskich zmarłych – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Już można nabyć świece wigilijne CARITAS, „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” - są małe i duże świece. (mała 6 zł, a duża 12 zł)
8. Zapraszamy chętnych do nowego Koła Żywego Różańca, są nowi chętni - potrzeba 20 osób, jeszcze kilka osób brakuje.
9. W lipcu 2012 r. nasza Parafia organizuje 9- dniową Pielgrzymkę Szlakiem Rzeczypospolitej, na Ukraińskie Kresy. Zapisy u ks. Andrzeja.
10. Zapraszamy na naszą stronę parafialną. W czasie Adwentu znajdziemy tam wiele ciekawych propozycji, które pomogą nam dobrze przeżyć ten szczególny czas. Najmłodsi znajdą tam dla siebie nowy adwentowy konkurs. Zachęcamy rodziców i dzieci do wzięcia w nim udziału.
11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci i Mały Gość Niedzielny.
12. W środę o godz. 16.30 - próba scholi.
13. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panu: Stanisławowi Grzyb, Alfredowi Szmulskiemu, Eugeniuszowi Janeczko.
14. W tym tygodniu 30 XI - ks. Andrzej ma dzień swego patrona - pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.


XXXIV Niedziela zwykła - Rok A (20.11.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego. Obchodzimy dziś Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata.
2. Za tydzień - I Niedziela Adwentu.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
4. W środę o godz. 16.30 - próba scholi.
5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 - spotkanie Koła Biblijnego.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spektakl pt. „Spotkanie z Janem Pawłem II”
7. Msze św. listopadowe za naszych bliskich zmarłych o godz. 17.30.
8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia dn. 03.12.2011 r. - na obchody 20 rocznicy Radia Maryja. Zapisy u Pani Teresy Szymańskiej.
9. 25.11.2011 r. w hali sportowej w Chorzelach odbędzie się kolejna edycja charytatywnych koncertów nosząca nową nazwę „ Podaj pomocna dłoń po raz piąty”. Celem tego koncertu będzie zbieranie funduszy na rehabilitację dla niespełna dwuletniego Piotrusia Bober z Osówca Kmiecego. Gościem specjalnym koncertu będą Czerwone Gitary.
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
11. Są jeszcze Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci. Są już nowe Małe Goście Niedzielne. 12. Dziś jest poświęcenie opłatków, którymi będziecie dzielić się przy stole wigilijnym. Opłatki roznosić będzie Pan Organista. Ofiary z okazji opłatka przeznaczone są dla pana organisty.
13. Zapraszamy chętnych do nowego Koła Żywego Różańca, są nowi chętni - potrzeba 20 osób.
14. Dziękuję za pomoc Panu Stanisławowi Grzyb, Alfredowi Szmulskiemu, Edwardowi Jasińskiemu, Mieczysławowi Koszczak.


XXXIII Niedziela zwykła - Rok A (13.11.2011 r.)

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II i kl. IV - przygotowanie do I Komunii i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.
2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 - spotkanie Koła Biblijnego. Na spotkanie zapraszamy również uczestników lipcowej pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych Europy.
3. W piątek w Parafii św. Wojciecha Msza św. o godz. 18.00 a później spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania - III kl. Gimnazjum.
4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
6. Msze św. listopadowe za naszych bliskich zmarłych o godz. 17.30.
7. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
8. Są już nowe Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci. Są jeszcze Małe Goście Niedzielne.
9. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii, a na niej znajdziemy zdjęcia z V Przasnyskiej Spartakiady Integracyjnej. W części dla dzieci jest kolejny konkurs z nagrodą główną. Rodziców zapraszamy do lektury felietonów, które ukazywać się będą na naszej stronie.
10. Dziś jest poświęcenie opłatków, którymi będziecie dzielić się przy stole wigilijnym. Opłatki roznosić będzie Pan Organista. Ofiary z okazji opłatka przeznaczone są dla pana organisty.
11. Dziękuję za pomoc Panu Stanisławowi Grzyb i Edwardowi Jasińskiemu..
12. Dziś obchodzimy „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Tegorocznym celem tego Dnia jest ukazanie faktycznej sytuacji chrześcijan zamieszkujących Sudan i Sudan Południowy. Mieszkańcy tych krajów z wielką odwagą i determinacją walczą nie tylko o swoją wiarę, ale także o swoje życie i ziemię. Ks. Bp Piotr Libera zarządził, by dziś zbierane były w naszej diecezji ofiary do puszek na rzecz chrześcijan żyjących w Sudanie i Sudanie Południowym. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
13. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Pan Mirosław Rykowski, mieszkał na ul. Różanej, przeżył 53 lata i Pan Józef Świda, mieszkał na Al. Wojska Polskiego, przeżył 80 lat. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


XXXII Niedziela zwykła - Rok A (6.11.2011 r.)

Dzisiejsza Niedziela jest I Niedzielą miesiąca, adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.
1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II i kl. IV - przygotowanie do I Komunii i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.
2. W piątek - 11 listopada - Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00.
3. Próba scholi - środa - godz. 16.30.
4. Piłka nożna w ramach PUKS-u - wtorek - godz. 16.00, Szkoła Podstawowa nr 1. Tenis stołowy w ramach PUKS-u - środa godz. 17.00.
5. Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu odbyła się V Przasnyska Spartakiada Integracyjna. Organizatorem Spartakiady był PUKS „Emmanuel”. Spartakiada mogła się odbyć dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Burmistrza Przasnysza oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Za przygotowania i pomoc w trakcie Spartakiady dziękuję: Tomaszowi Łysiak, Iwonie Parzuchowskiej, Grażynie Krośnickiej, Arturowi Długokęckiemu, Bogdanowi Ćwiek, Marianowi Królikowskiemu, Joannie Cieślik, Jolancie Gołębiewskiej, Edycie Długokęckiej, Januszowi Nachtygal, Mariuszowi Ryszczyk, ks. Andrzejowi i młodzieży z KSM, wychowawcom i uczniom z VI kl. oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali. Dziękuję piekarni Klementynka i Panu Wacławowi Karpińskiemu.
6. Msze św. listopadowe o godz. 17.30.
7. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom : Stanisławowi Grzyb i Edwardowi Jasińskiemu. . Dziękuję za kwiaty państwu Kordek.
8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Małe Goście Niedzielne.
9. Są już Promyczki Dobra, miesięcznik dla dzieci - numer listopadowy.
10. Modlimy się już nowymi wypominkami. Gdyby ktoś chciał zapisać swoich bliskich zmarłych na wypominki lub Msze listopadowe, może uczynić to każdego dnia.
11. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Pan Tadeusz Górowski, mieszkał na ul. Wojskowej, przeżył 57 lat i Pan Eligiusz Niesiobędzki, mieszkał na ul. 9 Maja, przeżył 81 lat. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo.... Wieczny odpoczynek...


XXXI Niedziela zwykła - Rok A (30.10.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą października.
2. Dziś różaniec o godz. 16.30, jutro ostatnie Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 17.00.
3. We wtorek - 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.00 na cmentarzu Komunalnym i o 17.00. Modlitwy na cmentarzu komunalnym o godz. 10.40, a po nich Msza św. . Na cmentarzu w mieście modlitwy o godz. 11.30.
3. Różaniec na cmentarzu parafialnym - 1 listopada - o godz. 19.00, a od 2 do 8 listopada o godz. 16.00.
4. W środę 2 listopada - Dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 17.00 i 18.00.
5. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodać jakąkolwiek modlitwę w int. Ojca Świętego, odbyć sakramentalną spowiedź i przyjąć Komunię Świętą.
6. W tym tygodniu przypada I Piątek, I sobota i I Niedziela Miesiąca. W I Piątek spowiedź od godz. 16.30, różaniec o godz. 17.30. W I Sobotę Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00.
7. W czwartek 3 XI o godz. 17.30 - przy kaplicy Rudnie Jeziorowym - Zbiórka dla myśliwych z dekanatu Przasnysz z okazji św. Huberta.
8. W sobotę o godz. 13.00 - spotkanie grupy do bierzmowania, prowadzonej przez Panią Hannę Zagroba.
9. Dziś ostatni raz modliliśmy się wypominkami z ubiegłego roku. Za tydzień modlimy się już nowymi wypominkami. Można już zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki i Msze listopadowe.
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest już Mały Gość Niedzielny - miesięcznik dla dzieci i młodzieży. Są jeszcze Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci.
11. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii. Znajdziemy tam relację fotograficzną z sobotniej pielgrzymki „ Szlakiem Świadków Wiary”. Można już odbierać zdjęcia z sobotniej pielgrzymki.
11. W tygodniu odeszła do wieczności Pani Krystyna Mioduszewska, mieszkała w Sierakowie. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


XXX Niedziela zwykła - Rok A (23.10.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną i rozpoczyna tydzień modlitw w intencji misji.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania, III kl. Gimnazjum.
3. Tydzień temu było liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii. W Mszach św. uczestniczyło 1555 osób, do Komunii św. przystąpiło 525 osób.
4. W piątek 28 X - Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
5. Różaniec codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Spotkania dla dzieci i młodzieży: środa - schola - godz. 16.30; piątek KSM - godz. 18.30; sobota - kandydaci na ministrantów i ministranci. We wtorek PUKS zaprasza na godz. 16.00 do Szkoły Podstawowej nr 1 dzieci i młodzież chcących grać w piłkę nożną w ramach PUKS-u, a w środę o godz. 17.00 na tenis stołowy.
7. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Koła Biblijnego, na którym rozważać będziemy historię Arki Przymierza. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
8. Za tydzień ostatni raz modlimy się tegorocznymi wypominkami. Już można zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki i Msze listopadowe.
9. W tym roku planujemy 1 listopada, w Dzień Wszystkich Świętych, odprawić Mszę św. na cmentarzu komunalnym o godz. 11.00, poprzedzoną procesją z modlitwami i poświęceniem grobów.
10. Dziękuję Panom Stanisławowi i Wiesławowi Grzyb za wykonanie stojaka do chorągwi, Panu Zenonowi Gołaszewskiemu za drewno, dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Alfredowi Szmulskiemu, Zdzisławowi i Robertowi Zadrowskim, Markowi Jaśkiewicz.
11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
12. Są jeszcze Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci, numer październikowy i Mały Gość Niedzielny.


XXIX Niedziela zwykła - Rok A (16.10.2011 r.)

1. We wtorek - 18 Października - wspominamy św. Łukasza Ewangelistę. Św. Łukasz jest patronem Służby Zdrowia. Różaniec jutro ofiarujemy w intencji pracowników Służby Zdrowia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
2. Próba scholi - w środę o godz. 16.30.
3. Tenis stołowy dla dzieci i młodzieży - w środę o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr. 1.
4. Spotkanie KSM - piątek godz. 18.30.
5. Spotkanie kandydatów na ministrantów i ministrantów w sobotę.
6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
7. W sobotę 22 X o godz. 9.30 w MDK - spotkanie ludzi chorych na cukrzycę.
8. Różaniec codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 16.30.
9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę szlakiem „świadków wiary” do Warszawy z udziałem w programie interaktywnym w kinie. Serdecznie zapraszamy. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 sprzed naszej świątyni.
11. Zapraszamy najmłodszych na stronę internetową naszej parafii, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie z nagrodą główną.
12. Już można zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki i Msze listopadowe.
13. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są jeszcze 2 Goście z ubiegłego tygodnia z płytą CD - Różaniec z Papieżem Janem Pawłem II. Są jeszcze Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci.
14. Dziś jest liczenie wiernych, uczestniczących w Mszach św. - proszę wolniej wychodzić, by ministranci mogli wszystkich policzyć. Kobiety po prawej stronie, mężczyźni po lewej.
15. W tygodniu odeszli do wieczności: Piotr Kołakowski, mieszkał na ul. Żeromskiego i Piotr Królikowski, mieszkał na ul. Makowskiej. Pogrzeb jutro o godz. 12.00. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


XXVIII Niedziela zwykła - Rok A (9.10.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Papieskim. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II - człowiek modlitwy ”. Tego dnia szczególnie wspominamy błogosławionego Jana Pawła II, Jego naukę, dzieła, posługę dla Kościoła, a po Mszach św. młodzież zbiera ofiary do specjalnych puszek na żywy pomnik dla Jana Pawła II - Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV, wręczenie Pisma Św.
3. Próba scholi - w środę - godz. 16.30. Zapraszamy dzieci i młodzież.
4. W czwartek - 13 X - Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
5. Różaniec codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W piątek Dzień Nauczyciela, różaniec w intencji nauczycieli.
7. W tym tygodniu spotkanie Koła Biblijnego - w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Dziękuję uczestnikom pielgrzymki na Jasną Górę i do Gidli za dar ornatu maryjnego dla naszej parafii.
9. Są juz zdjęcia z Pielgrzymki na Jasną Górę, można je odbierać w zakrystii.
10. Nasza Parafia organizuje 22 X 2011 r. wyjazd „Na ścieżkach wiary”, w ramach którego będzie modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, zasłużonych dla Ojczyzny, pochowanych w Świątyni Opatrzności Bożej oraz udział w interaktywnym seansie filmowym w Cinema Park. Zapisy u ks. Andrzeja. Koszt 45 zł.
11. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom Stanisławowi Grzyb i Edwardowi Jasińskiemu.
12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Z dzisiejszym tygodnikiem jest płyta CD - Różaniec z Janem Pawłem II Są jeszcze Małe Goście Niedzielne i są już nowe Promyczki Dobra, miesięcznik dla dzieci.
13. Już od dziś można zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki i Msze listopadowe. Zasady jak w ubiegłym roku.
14. W tygodniu odeszła do wieczności Anna Sabina Wilga, mieszkała na ul. Starzyńskiego 2 a. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek ....


XXVII Niedziela zwykła - Rok A (2.10.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Miesiąca. Adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II - wręczenie różańca.
3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - wręczenie Pisma Świętego.
4. W tym tygodniu rozpoczyna swoje zajęcia PUKS „EMMANUEL”. W środę o godz. 17.00 - spotkanie wszystkich chętnych na tenis stołowy. Spotkania odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 1.
5. W środę o godz. 16.30 - próba scholi. Wszystkie dzieci, które śpiewają i nowych chętnych serdecznie zapraszamy.
6. W piątek o godz. 18.30 spotkanie KSM.
7. W piątek, 7 X, w liturgii wspominamy NMP Różańcową.
8. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie wszystkich chętnych na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pielgrzymka 28.04. – 05.05.2012 r.
9. Różaniec codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę różaniec o godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, zapraszamy dzieci i młodzież. Dla dzieci będą specjalne pamiątki udziału w różańcu.
10. Za tydzień Dzień Papieski. Również za tydzień wybory dla Parlamentu.
11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Dziś są również Małe Goście Niedzielne- miesięcznik dla dzieci i młodzieży oraz Promyczek Dobra - miesięcznik dla dzieci.
12. Zapraszamy na naszą stronę internetową parafii, na której znajdziemy relacje fotograficzną z Pielgrzymki na Jasną Górę i do Sanktuarium w Gidlach.
13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Pani Jankowska - mieszkała na ul. Makowskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu, Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek ….


XXVI Niedziela zwykła - Rok A (25.09.2011 r.)

1. W tym tygodniu przypada - I Sobota i I Niedziela miesiąca. W I Sobotę Miesiąca Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00, w I Niedzielę Miesiąca adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00, zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami, będzie to ostatnia procesja w tym roku.
2. W sobotę o godz. 10.30 - próba scholi. Wszystkich śpiewających i nowych chcących śpiewać w scholce serdecznie zapraszamy. Wyjątkowo w tym tygodniu próba w sobotę ze względu na urlop Pana Organisty.
3. We wtorek o godz. 18.30 w naszej salce odbędzie się spotkanie organizacyjne PUKS-u. 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II. Dzieci otrzymają pierwszą pamiątkę związaną z I Komunią - różaniec.
5. W sobotę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Różaniec w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni.
6. Na przełomie kwietnia i maja 2012 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Niech to będzie pielgrzymka naszego życia. Zapisy u ks. Proboszcza.
7. Przewodnik grupy złotej na Jasną Górę, ks. Artur Kowalczyk zaprasza wszystkich tegorocznych pielgrzymów na spotkanie w przyszłą niedzielę ( 2 X 2011 r.) na godz. 17.00 do parafii Brata Alberta w Makowie Mazowieckim.
8. Dziękuję Ks. Grzegorzowi i Ojcu Ks. Grzegorza za wieszaki dla ministrantów. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Stanisławowi Grzyb, Edwardowi Jasińskiemu i Eugeniuszowi Janeczko
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Promyczki Dobra i Mały Gość Niedzielny - miesięczniki dla dzieci i młodzieży.


XXV Niedziela zwykła - Rok A (18.09.2011 r.)

1. Wczoraj odbyła się pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. Dziękuję Państwu Czaplickim za przywiezieni dzieci po pielgrzymce.
2. W środę 21 września obchodzimy Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
3. Próba scholi – środa godz. 16.30.
4. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
5. W sobotę pielgrzymka do Częstochowy i Gidli. Wyjazd o godz. 4.00.
6. Mamy podziękowanie od Sióstr Pasjonistek za wsparcie misji w Kamerunie. Siostry zebrały 3000 zł.
7. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu Panom: Stanisławowi Grzyb, Bogdanowi i Michałowi Pawłowskim.
8. Zapraszamy na naszą stronę parafialną - jest na niej relacja fotograficzna z pielgrzymki dzieci do Rostkowa.
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
10. Są jeszcze Promyczki Dobra i Mały Gość Niedzielny - miesięczniki dla dzieci i młodzieży.
11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności pan Andrzej Przewodowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…


XXIV Niedziela zwykła - Rok A - (11.09.2011 r.)

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II i IV. Zgłoszenie dzieci do I Komunii i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i młodzieży z III kl. Gimnazjum. Zgłoszenie do sakramentu bierzmowania.
3. We wtorek - 13 września - o godz. 20.00 - Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Przynieście lampiony i karteczki z intencjami.
4. Spotkanie scholi - środa godz. 16.30.
5. W przyszłą niedzielę - 18 września - przypada Uroczystość Świętego Stanisława Kostki. Zapraszamy dzieci i młodzież w piątek na godz. 18.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty na początku roku szkolnego. Po Mszy św. będzie omówienie pielgrzymki do Rostkowa, która będzie w sobotę 17 września. Wyjście pielgrzymki dla dzieci o godz. 9.15 sprzed naszej świątyni.
6. Dziękuję pielgrzymom, którzy byli w Świętej Lipce i Gietrzwałdzie za dar tacki na obrączki ślubne.
7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidli - 24 września o godz. 4.00
8. Dziś II Niedziela miesiąca - Zespół Charytatywny zbiera ofiary na pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym z naszej parafii.
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są również Małe Goście i Promyczek Dobra - miesięczniki dla dzieci i młodzieży.


XXIII Niedziela zwykła - Rok A - (4.09.2011 r.)

1. Gościmy dziś w naszej Parafii Siostry Pasjonistki.
2. Dziś I Niedziela Miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00
3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II i IV.
4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i młodzieży z III kl. Gimnazjum - przygotowanie do bierzmowania.
5. W czwartek - 8.09.2009 r. - Święto Narodzenia NMP - Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
6. W środę o godz. 16.30 - spotkanie wszystkich którzy śpiewali w scholi i chcących śpiewać w scholi.
7. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Koła Biblijnego.
8. W sobotę o godz. 10.00 - spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.
9. 17 września - sobota - pielgrzymka do Rostkowa. Dzieci i młodzież mogą się zapisywać do końca tygodnia.
10. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę.
11. Za tydzień w Parafii św. Wojciecha o godz. 15.00 rozpocznie się ostatni w tym roku cykl spotkań dla narzeczonych.
12. Dziś odbywają się ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. 13. W przyszłą niedzielę - 11 września - dożynki Miejsko-Gminno-Powiatowe w Bogatem.
14. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Stanisławowi Grzyb, Eugeniuszowi Janeczko i Leszkowi Maciejewskiemu.
15. Zapraszamy na naszą stronę parafialną. Znajdziemy tam zdjęcia z pielgrzymki do Gietrzwałdu i Św. Lipki oraz z naszych dożynek parafialnych.
16. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również „Mały Gość Niedzielny”.
17. Za tydzień II niedziela miesiąca - Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym.


XXII Niedziela zwykła - Rok A - (28.08.2011 r.)

1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Dożynki parafialne na Mszy św. o godz. 10.00. Dziękuję poszczególnym wioskom za wieńce dożynkowe, a działkowiczom za dary z owoców i warzyw.
2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela miesiąca. W I Piątek spowiedź o godz. 7.00 i od godz. 16.30, różaniec o godz. 16.30. W I Sobotę - Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00. W I Niedzielę adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
3. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00. Zapraszam Dyrekcję Szkoły, nauczycieli rodziców, młodzież i dzieci. Rozpocznijmy ten ważny dla nas czas od spotkania z najlepszym nauczycielem - Jezusem Chrystusem. Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 - kl. I - godz. 10.30, kl. II-VI - godz. 12.00. Poświęcenie tornistrów dzieciom z klas I odbędzie się za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30.
4. Do spowiedzi w I Piątek Miesiąca zobowiązani są uczniowie kl. IV, przygotowujący się do Odnowienia przyrzeczeń chrztu św. i uczniowie III kl. Gimnazjum , przygotowujący się do bierzmowania.
5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Pasjonistki.
6. Można już odbierać w zakrystii zdjęcia z Pielgrzymki po Sankturiach Europy.
7. 24 września br. nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę rodzin i małżeństw. Koszt 45 zł. Zapisy u ks. Andrzeja
8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.


XXI Niedziela zwykła - Rok A - (21.08.2011 r.)

1. W piątek (26.08.) przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.
2. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 Dożynki Parafialne - jest to dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Proszę poszczególne wioski o wieńce dożynkowe, a działkowiczów o dary ołtarza z owoców i warzyw.
3. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
4. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Stanisławowi Grzyb, Bogdanowi Ćwiek, Edwardowi Jasińskiemu, Ryszardowi Zembrzuskiemu, Mirosławowi Wronowskiemu, Waldemarowi Roman, Bogdanowi Dymczyk, Marcinowi Długosz, Kazimierzowi Niewiarowskiemu.
5. Wyjazd na Pielgrzymkę do Gietrzwałdu - sobota (27.08.), godz. 6.00 z parkingu parafialnego.
6. Zapraszamy na Stronę Parafialną - są relacje fotograficzne z Festynu Parafialnego.
7. Dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naszego Festynu Parafialnego.
8. Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 - 1 września: kl. I - godz. 10.30, kl. II-VI - godz. 12.00. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego - godz. 9.00.


XX Niedziela zwykła - Rok A - (14.08.2011 r.)

1. Jutro 15 sierpnia - obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W tym dniu obchodzimy również Święto Wojska Polskiego. Uroczysta Msza św. z udziałem żołnierzy o godz. 11.30. Na Mszy św. będzie grała Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Przasnysza
2. 15 sierpnia - to dzień powstania naszej parafii, w tym roku mija 13 rocznica. Z okazji naszego święta organizowany jest jutro Festyn Parafialny, po Mszy św. o godz. 11.30. Zakończenie Festynu przed godz. 17.00. W czasie festynu będzie dużo rozgrywek sportowych, gier, zabaw, konkursów oraz loteria fantowa. Fanty na loterię można przynosić jeszcze dziś. Loteria będzie o godz. 15.00. Festyn rozpocznie koncert OSP z Przasnyszu. Od 13.00 do 14.00 - konkursy sportowe. O godz. 14.00 Nordic Walking - wszystkich z kijkami zapraszamy na plac przed świątynią.
Wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy. Panie zapraszam do przyniesienia jakiegoś ciasta.
3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy św.
4. Dziś o godz. 20.30 ostatni Apel Jasnogórski, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Za dwa tygodnie - 28 sierpnia - dożynki parafialne. Proszę poszczególne wioski o wieńce dożynkowe, a działkowiczów o dary z owoców i warzyw.
6. Dziękuję za pomoc w tym tygodniu Panom: Stanisławowi Grzyb, Eugeniuszowi Janeczko, Jerzemu Tomaszewskiemu, Dariuszowi Przybyłek z synem, Janowi Symołon, Bogdanowi Ćwiek, Jerzemu Łukasiak, Tomaszowi Tadrzak, Pawłowi Kuskowskiemu, Jakubowi Wdowińskiemu, Dziękuję ks. Andrzejowi, młodzieży z KSM i wszystkim którzy angażują się w przygotowanie jutrzejszego Festynu, dziękuję wszystkim sponsorom. Dziękuję Panu Edwardowi za prowadzenie śpiewu w czasie dzisiejszych nabożeństw.
7. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. W dzisiejszym Gościu jest artykuł o Pielgrzymce z naszej Parafii do Sanktuariów Europy. Są jeszcze Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci z płytą Cuda Jezusa”.
8. Dziękuje za dar do naszej świątyni – nowy GONG - jest to dar Pielgrzymów po Sanktuariach Europy.
9. Do odebrania u ks. Andrzeja są zdjęcia z Pielgrzymki Dzieci Komunijnych do Gietrzwałdu.
10. Wyjazd na Pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki - 27.08.2011 r. o godz. 6.00 z naszego parking parafialnego.
11. W Zespole Medycznych Szkół policealnych w Przasnyszu prowadzona jest rekrutacja na rok szkolny 2011/2012.
12. Dziś w całym Kościele jest zbiórka do puszek na pomoc głodującej Afryce. Bóg zapłać za wsparcie głodujących.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zygmunt Cieślewski z Al. Wojska Polskiego, Jadwiga Andrzejewska z ul. Żwirki i Wig., Eugeniusz Rybacki z Karwaczu


XIX Niedziela zwykła - Rok A - (7.08.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedziela miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
2. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymek na Jasną Górę. Kto nie może wybrać się na pieszą pielgrzymkę, to może włączyć się w pielgrzymkę duchową. Od 1 sierpnia rozpoczęliśmy nasze duchowe pielgrzymowanie. Pielgrzymkę rozpoczynamy codziennie o godz. 20.30 modlitwą przy krzyżu a kończymy rozważaniem i Apelem Jasnogórskim w świątyni. Przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Andrzej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę.
3. W sobotę, 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
4. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w tygodniu: Pani Agnieszce, Małgorzacie i Kindze, Panom Stanisławowi Grzyb, Janowi Jaśkiewicz, Bogdanowi i Michałowi Pawłowskim.
5. Zachęcam do lektury tygodnika Niedziela. Są jeszcze Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci z piękną płytą - Cuda Jezusa.
6. 15 sierpnia – w rocznicę powstania naszej parafii organizowany jest festyn parafialny połączony z występami artystycznymi, grami i rozgrywkami sportowymi w siatkówkę, w rzutach do kosza, biegu rodzinnym, w nordinc waking . W czasie festynu będzie loteria fantowa. Jak w latach ubiegłych prosimy o przyniesienie fantów na loterię. Jest to nasza wspólna radość i zabawa.
7. Zapraszam do pomocy w piątek na godz. 10.00. Przygotujemy plac, ustawimy scenę i rozstawimy trampolinę i kosze.


XVIII Niedziela zwykła - Rok A - (31.07.2011 r.)

1. W tym tygodniu przypada I Środa, I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Piątek spowiedź od godz. 16.30. Różaniec o godz. 16.30. W sobotę Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00.
2. Za tydzień I Niedzielą Miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
3. Apel Jasnogórski w intencji pielgrzymów od 1 do 14 sierpnia - codziennie o godz. 20.30 gromadzimy się przy krzyżu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. 6 sierpnia wyrusza Piesza Płocka Pielgrzymka na Jasną Górę. Jeszcze dziś i jutro można zapisać się na duchową pielgrzymkę.
5. 15 sierpnia, w dniu powstania naszej parafii, będziemy mieli nasz festyn parafialny. Zapraszamy do współpracy w przygotowaniu i przeżywaniu Festynu. Można już przynosić fanty na loterię i nagrody w konkursach. Będzie puchar w rzutach do kosza, w rozgrywkach siatkówki, w biegu rodzinnym, w Nordic Walking i w wielu innych konkurencjach.
6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę w dniach 19- 23.08.2011 r. Więcej informacji jest na ogłoszeniu w gablocie pod chórem.
6. W dniu 27 sierpnia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Św. Lipce oraz zwiedzanie Gierłoży - Wilczego Szańca (bunkra Hitlera). Koszt ok. 45 zł.. zapisy u ks. Andrzeja.
7. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panu Stanisławowi Grzyb i Przemkowi Tabaka.
8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze: Mały Gość Niedzielny z filmem oraz Promyczek Dobra z filmem - miesięcznik dla dzieci, wydanie wakacyjne.


XVII Niedziela zwykła - Rok A - (24.07.2011 r.)

1. Jutro wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 18.00 - z naszego parkingu będziemy wyjeżdżać bramą przed świątynią. Z okazji poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy, którzy pracując w krajach misyjnych.
2. Można już zapisywać się na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 6 sierpnia z Płocka.
3. Jak każdego roku -15 sierpnia organizujemy Festyn Parafialny. W związku z tym ks. Andrzej wraz z młodzieżą zwróci się, jak w latach ubiegłych to czyniliśmy, o wsparcie naszego wspólnego dzieła - przyjmijcie ich serdecznie. Można już przynosić fanty na loterię.
4. Wczoraj szczęśliwie wrócili pielgrzymi, którzy zwiedzali Sanktuaria Europy. Zapraszamy na naszą stronę internetową, tam zobaczymy zdjęcia z pielgrzymki.
5. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panu Stanisławowi Grzyb.
6. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, dzisiejszy Gość jest z płytą „Cztery pory roku”. Są również Małe Goście Niedzielne i Promyczki Dobra z filmami.


XVI Niedziela zwykła - Rok A - (17.07.2011 r.)

1. 6 sierpnia wyrusza 30 Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Już można zapisywać się na pielgrzymkę.
2. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są już nowe Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci z niespodzianką. Jest również Mały Gość Niedzielny.


XV Niedziela zwykła - Rok A - (10.07.2011 r.)

1. W środę (13 lipca ) - Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Zapraszamy z lampionami i intencjami na karteczkach.
2. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Stanisławowi Grzyb, Alfredowi Szmulskiemu i Ryszardowi Stryjewskiemu.
3. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra - miesięczniki dla dzieci i młodzieży.
4. Wczoraj odeszła do wieczności Pani Alina Rutkowska, mieszkał na ul. Broniewskiego. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


XIV Niedziela zwykła - Rok A - (3.07.2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
2. W środę o godz. 17.00 Msza św. w intencji trzeźwości, osób uzależnionych i ich rodzin.
3. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 rozpoczną się u nas spotkania dla narzeczonych. Zapraszamy wszystkich, którzy mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński jeszcze w tym roku.
4. Dziękuję za pomoc w tygodniu Państwu Remiszewskim, Panom: Stanisławowi Grzyb i Alfredowi Szmulskiemu. 5. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra - miesięcznik dla dzieci.
6. W tygodniu odszedł do wieczności pan Arkadiusz Zdunek, mieszkał na ul. Starzyńskiego 2a, polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny odpoczynek..


XIII Niedziela zwykła - Rok A - (26.06.2011 r.)

1. W środę 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.
2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami. Po procesji będzie poświęcenie wianków z ziół i tegorocznych kwiatów.
3. W tym tygodniu przypada I Piątek, I Sobota i I Niedziela miesiąca. W I Piątek spowiedź od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.30. W I Sobotę Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00. W I Niedzielę miesiąca adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00, zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
4. W związku z przypadającą 29 czerwca 60 rocznicą święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI zapraszamy w tym dniu na adorację Najświętszego Sakramentu w Jego intencji. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego a zakończy Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy również w I Piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na adorację od godz. 16.00.
5. 1 i 2 lipca pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę.
6. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o praktykach religijnych gdziekolwiek będziemy odpoczywać.
7. Koło Radia Maryja przy parafii św. Wojciecha w Przasnyszu organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę - 9 lipca 2011 r. Zapisy u Fary.
8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci.
9. Gdyby ktoś chciał książeczkę o naszej ostatniej Spartakiadzie, to może wziąć od ministrantów.


Uroczystość Najświętszej Trójcy - Rok A - (19.06.2011 r.)

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. We wtorek o godz. 10.45 - Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, Dyrekcję Szkoły, nauczycieli i rodziców na wspólne dziękczynienie za cały rok pracy.
3. W środę zakończenie roku szkolnego. W czwartek rozpocznie się czas wakacji. Pamiętajmy Kto jest dla nas najważniejszy - Pan Bóg. Pamiętajcie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św., tam gdziekolwiek będziecie odpoczywać.
4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00,10.00,12.00 i 17.00. Procesja po mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż z Karwacza i Zawadek. Zapraszam wszystkie dzieci I Komunijne na procesję w swoich strojach komunijnych.
5. Procesja Bożego Ciała tymi samymi ulicami jak w latach ubiegłych: Al. Jana Pawła II, Al. Woj. Polskiego., ul. Matuszewskiego, ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury. Za pierwszy ołtarz proszę by byli odpowiedzialni mieszkańcy Gór Karwackich i Polnego Młyna , za drugi mieszkańcy ul. M. Dąbrowskiej 1, za trzeci mieszkańcy ul. M. Dąbrowskiej 3, za czwarty mieszkańcy ul. M. Dąbrowskiej 5. Nad I i II ołtarzem czuwa ks. Andrzej, nad III i IV - ks. Grzegorz.
6. Jeśli miałby ktoś suszone kwiaty do sypania to proszę przynieść do świątyni.
7. Dziś o godz. 13.30 - poświęcenie pól w Karwaczu i Wyrębie Karwackim.
8. W sobotę o godz. 10.00 - poświęcenie pól i Msza św. w Zawadkach i Wandolinie.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 - Msza św. w intencji rolników z Przasnysza. Poświęcenie pól w Przasnyszu o godz. 15.00, rozpoczęcie jak w latach ubiegłych - przy figórce na ul. Leszno.
10. Zachęcam do udziału w XXII Pieszej Pielgrzymce Płockiej w intencji trzeźwości Narodu z Bieżunia do Niepokalanowa - 6 – 11 lipca 2011 roku. Pielgrzymka wyrusza 6 lipca po Mszy św. o godz. 12.00 z kościoła parafialnego z Bieżunia.
11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są również Małe Goście Niedzielne i Promyczki Dobra, miesięczniki dla dzieci i młodzieży.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - rok A - (12. 06. 2011 r.)

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego - Święto NMP Matki Kościoła. Jutro Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
2. Dzisiejsza niedziela kończy czas Wielkanocny.
3. Poświęcenie pól w Sierakowie w sobotę 18 czerwca - godz. 18.30. Poświęcenie pól w Karwaczu i Wyrębie Karwackim w niedzielę - godz. 13.30.
4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 - spotkanie Koła Biblijnego.
5. Za tydzień, w niedzielę 19.06.2011 r., po Mszy św. o godz. 17.00 ostatnie spotkanie organizacyjne przed Pielgrzymką do Sanktuariów Europy. Zapraszamy.
6. 20 czerwca 2011 r. dzieci z I i II Komunii udają się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Andrzeja.
7. Za półtora tygodnia Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała tymi samymi ulicami jak w latach ubiegłych: Al. Wojska Polskiego, ul. Matuszewskiego, ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury. Proszę by za I ołtarz byli odpowiedzialni mieszkańcy Gór Karwackich i Polnego Młyna, za drugi mieszkańcy ul. M. Dąbrowskiej 1, za trzeci mieszkańcy ul. M. Dąbrowskiej 3, za czwarty mieszkańcy ul. M. Dąbrowskiej 5. Nad I i II ołtarzem czuwa ks. Andrzej, a nad III i IV ks. Grzegorz. Wszelkie pomysły na wystrój ołtarzy proszę z nimi konsultować.
8. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii - są już na niej relacje fotograficzne z Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. w naszej parafii oraz ze spotkania przy grilu ministrantów oraz dzieci z asysty i scholi.
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Dzisiejszy Gość. Są jeszcze Małe Goście i „Promyczki Dobra” z niespodzianką.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - rok A - (5. 06. 2011 r.)

1. Dziś w Kościele Polskim przeżywamy Święto Dziękczynienia. W Płocku dziękczynienie za Beatyfikację Jana Pawła II - w 20 rocznicę pielgrzymki Papieża do Płocka.
2. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. na Mszy św. o godz. 11.30. Biały tydzień codziennie do piątku na Mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie białego tygodnia w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00.
3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zakończenie białego tygodnia dla dzieci pierwszo-komunijnych.
4. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja, zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
6. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panu Krzysztofowi Rosińskiemu.
7. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra, numer czerwcowy.
8. Z okazji Święta Dziękczynienia jest zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.


VI Niedziela Wielkanocna - rok A - (29. 05. 2011 r.)

1. W naszej Parafii przeżywamy dziś Uroczystość I Komunii dzieci kl. II - na Mszy św. o godz. 11.30.
2. Dzieci pierwszo-komunijne przychodzą dziś jeszcze na godz. 18.00 na nabożeństwo do Matki Bożej, na wręczenie pamiątek I Komunii i wspólne zdjęcie.
3. Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych do piątku na Mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie białego tygodnia w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00.
4. W środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po mszy św. o godz. 17.00.
5. W tym tygodniu przypada I Środa, I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W Środę Msza św. w intencji trzeźwości, osób uzależnionych i ich rodzin o godz. 17.00, w I Piątek - spowiedź o godz. 7.00 i od godz. 16.30. Różaniec i Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W I Sobotę Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00. W I Niedzielę adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.
6. Za tydzień kolejna uroczystość - Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu św. na Mszy św. o godz. 11.30.
7. Próba przed uroczystością w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.40. Spowiedź może być już w I Piątek od godz. 16.30 lub w sobotę od godz. 9.00.
8. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w generalnym sprzątaniu świątyni. Dziękuję wszystkim którzy pomagali.
9. Dziękuję Paniom katechetkom Pani Ewie Przytuła-Skowrońskiej i Pani Hannie Zagroba oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości.
10. Dziękuję księżom za spowiedź dzieci przed dzisiejszą Uroczystością, dziękuję panu organiście, dziękuję ministrantom.
11. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza.
12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci.
13. Są już Kroniki beatyfikacji i Modlitewniki do Błogosławionego Jana Pawła II.


V Niedziela Wielkanocna - rok A - (22. 05. 2011 r.)

1. We wtorek odbyła się wizytacja kanoniczna naszej Parafii. Dziękuję wszystkim za przygotowania do wizytacji, jak i za udział w poszczególnych spotkaniach z Księdzem Biskupem. Mam nadzieję, że Ks. Biskup był zadowolony z tego czego doświadczył w naszej wspólnocie parafialnej.
2. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii.
3. Próba dzieci do I Komunii w poniedziałek i w środę o godz. 18.30.
4. W piątek o godz. 18.30 - generalne sprzątanie świątyni przed I Komunią. Zapraszam rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii.
5. Spowiedź przed I Komunią w sobotę - od godz. 8.30.
6. Dziś o godz. 19.30 w kościele u Ojców Pasjonistów - Koncert poświęcony Bł. Janowi Pawłowi II.
7. W czwartek spotkanie Koła Biblijnego - po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Na naszej stronie internetowej znajdziemy relacje fotograficzne z wizytacji Ks. Biskupa w naszej Parafii.
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Małe Goście Niedzielne i Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci.
10. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Mirosław Grzyb, mieszkał na ul. Makowskiej. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny odpoczynek...


IV Niedziela Wielkanocna - rok A - (15. 05. 2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla dzieci z kl. II - przygotowanie do I Komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
3. W poniedziałek od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków.
4. We wtorek, 17 maja, w naszej parafii przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Ks. Biskupa Piotra Libery. Zapraszam na spotkanie z Ks. Biskupem na godz. 15.30 wszystkich którzy należą do jakichkolwiek grup działających w naszej parafii (KŻR, Zespół Charytatywny CARITAS, Rada Parafialna, PUKS, Asysta procesyjna, dzieci do sypania kwiatami, KSM, Ministranci, Schola, Zespół Amicus Dei, Koło Biblijne, Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek). Spotkanie będzie w świątyni. Zapraszam również wszystkich na godz. 17.00 na Mszę ingresową, z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
5. W czasie wizytacji o godz. 15.00 Ks. Biskup modlił się będzie za zmarłych. Modlitwy będą na cmentarzu komunalnym pod Karwaczem. Pomodlimy się przy grobie Pawła Krajewskiego, który tragicznie zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Zapraszam wszystkich na cmentarz komunalny, na godz. 15.00. Jeżeli ktoś nie miałby czym pojechać, to będzie podstawiony autokar o godz. 14.45 przy bramie naszej świątyni.
6. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu św.
8. Za dwa tygodnie, 29 maja, na Mszy św. o godz. 11.30 w naszej parafii - Uroczystość I Komunii dla dzieci z kl. II.
9. W czwartek o godz. 18.30 - próba do I Komunii dla dzieci z kl. II.
10. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Grzegorzowi Cieślik, Bogdanowi Pawłowskiemu i Eugeniuszowi Janeczko.
11. Zachęcam do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”.
12. Są już Małe Goście Niedzielne i Promyczki Dobra dla dzieci.


III Niedziela Wielkanocna - rok A (8. 05. 2011 r.)

1. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Uczestnicy Koła Biblijnego w naszej parafii będą dzielić się z nami fragmentami Słowa Bożego. Zechciejmy je wziąć do swoich domów, zastanówmy się co Pan Bóg przez te słowa chce nam powiedzieć. Niech to Słowo wplecione w modlitwy w dniu dzisiejszym rozpocznie nowy etap naszego życia. Nie zapomnijmy, że tylko Słowo Boga może ożywić naszą wiarę. Przyjmijmy je z miłością i szacunkiem.
2. Dziś o godz. 15.00 - rozpoczynamy spotkania dla narzeczonych. Kto w najbliższym czasie zamierza wstąpić w związek małżeński proszę, by dziś rozpoczął cykl spotkań.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Francji.
4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami - w środę o godz. 18.30. Sami kandydaci do bierzmowania mają spotkanie jeszcze w czwartek o godz. 18.30 i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
5. W piątek, 13 maja, rozpoczynamy Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na nie do naszej świątyni na godz. 20.00. Przed Mszą św., przy bocznym ołtarzu, będziecie mogli złożyć, zapisane na kartkach, intencje, które chcecie przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej przedstawić Bogu. O godz. 20.00 rozpocznie się Msza św. , którą ofiarujemy w złożonych intencjach. W trakcie Mszy św. zostanie również odmówiony w tych intencjach różaniec. Przed błogosławieństwem mszalnym pójdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej i śpiewem „ Z dalekiej Fatimy” w procesji wokół świątyni. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim. Przynieście ze sobą lampiony.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla dzieci z kl. II – przygotowanie do I Komunii.
7. W następnym tygodniu we wtorek, 17 maja, w naszej parafii będzie wizytacja kanoniczna. Już dziś zapraszam wszystkich, którzy należą do jakichkolwiek grup działających w naszej parafii (KŻR, Zespół Charytatywny CARITAS, Rada Parafialna, Asysta procesyjna, dzieci do sypania kwiatami, KSM, Ministranci, Schola, Zespół Amicus Dei, Koło Biblijne), na spotkanie z ks. Biskupem. Spotkanie będzie w świątyni o godz. 15.30. Zapraszam wszystkich na Mszę ingresową, z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania, na godz. 17.00.
8. W czasie wizytacji o godz. 15.00 Ks. Biskup modlił się będzie za zmarłych. Modlitwy będą na cmentarzu komunalnym pod Karwaczem. Pomodlimy się przy grobie Pawła Krajewskiego, który tragicznie zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.
9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również Mały Gość Niedzielny - miesięcznik dla dzieci i młodzieży. Są nowe Promyczki Dobra - miesięcznik dla dzieci z niespodzianką majową. 10. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii. Znajdziemy tam zdjęcia przydrożnych figurek znajdujących się na terenie wiosek naszej parafii. Zachęcamy też do przesyłania emailem zdjęć figurek znajdujących się przy domach. Wszystkie zamieścimy na naszej stronie.
11. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Zbigniew Borowicz, mieszkał na ul. Wojskowej 18 - polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … Wieczny…


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - rok A (24. 04. 2011 r.)

1. Dziś i jutro obchodzimy Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
2. Dziś msze św. jeszcze o godz. 10.00, ll.30 i 17.00, jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych - Msze św. jak w każdą niedzielę.
3. Dziękuję za prace przy Grobie Pańskim i Ciemnicy - Panu Krzysztofowi Gadomskiemu za projekt i pomoc w wykonaniu Grobu, ks. Andrzejowi za wykonanie Ciemnicy i dekoracje, ks. Grzegorzowi, Panu Stanisławowi Grzyb, Edwardowi Zielińskiemu, Tomaszowi Tadrzak, Małgorzacie Krośnickiej i Justynie Kołakowskiej za pomoc przy Grobie, Pani Celinie Kobylińskiej za uszycie stuły.
4. Dziękuję za przywiezienie cierni na Liturgię Światła – Straży z Karwacza.
5. Dziękuję za czuwanie przy Grobie - Żołnierzom, Straży z Karwacza i Zawadek, ministrantom i wszystkim, którzy trwali na adoracji przy Grobie Pańskim. Dziękuję za modlitwę różańcową KŻR, dziękuję za czuwanie modlitewne w sobotę Zespołowi Amicus Dei i Młodzieży z KSM za czuwanie w piątek.
6. Dziękuję Panu Edmundowi Borowemu za ufundowanie latarni procesyjnych. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
7. Dziękuję za czynny udział w liturgii: Panu Organiście, ministrantom, asyście i dzieciom do sypania kwiatami. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli kwiaty do sypania.
8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień jest nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
9. Za tydzień - 1 maja - Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. W związku z Uroczystością, w sobotę - 30 kwietnia - o godz. 21.00 rozpoczniemy modlitewne czuwanie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pomyślmy, by z racji beatyfikacji został w naszej parafii jakiś pamiątkowy dar
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze miesięczniki dla dzieci i młodzieży : Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.


Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa) - rok A (17. 04. 2011 r.)
Dziękuję ks. dr Jerzemu Niestępskiemu, kapłanowi z Łomży, za prowadzenie nas do Boga w czasie tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych i za obecność i słowo Boże podczas naszego odpustu parafialnego. Dziękuję ks. Andrzejowi i ks. Grzegorzowi za zaangażowanie, kapłanom za sprawowanie sakramentu pokuty i wszystkim, którzy pomagali, aby czas Rekolekcji był jak najpiękniej przeżyty (dziękuję ministrantom, młodzieży z KSM, panu organiście, członkom Koła Biblijnego, grupie "Bez nazwy").

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa: w liturgii Kościoła przeżywamy dziś radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, jest to zarazem Niedziela Męki Pańskiej. W naszej Parafii przeżywamy odpust parafialny, na cześć Chrystusa Zbawiciela. Jesteśmy po rekolekcjach, mam nadzieję, że wszyscy uzyskamy odpust zupełny z racji dzisiejszego święta. W dniu dzisiejszym procesja po Mszy św. o godz.12. 00, zapraszam asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek, Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej z Przasnysza (serdecznie dziękuję za obecność i występ).
2. Dzisiejszym dniem wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go w łączności z Chrystusem Zbawicielem uczestnicząc w liturgii Triduum Paschalnego.
WIELKI CZWARTEK - Msza Wieczerzy Pańskiej - godz.18. 00
WIELKI PIĄTEK - Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej
Adoracja Krzyża -godz.18. 00
WIELKA SOBOTA -Liturgia światła
Liturgia Wigilii Paschalnej -godz.19. 00
NIEDZIELA WIELKANOCNA - Rezurekcja -godz.6. 00
3. Adoracja w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz.22.30. - Zapraszamy do czuwania przy Grobie - Żołnierzy oraz Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek.
4. Dziś Gorzkie Żale o godz.16. 30, w Wielki Piątek ostatnia Droga Krzyżowa o godz.17.00.
5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jeden posiłek do syta.
6. Święcenie pokarmów w sobotę od godz.10. 00 do 16. 00 - co pół godziny.
7. Nawiedzajmy Grób Pański w piątek, w godzinach wieczornych i w sobotę przez cały dzień.
8. Procesja rezurekcyjna o godz.6.00. Zapraszam całą asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż Pożarną, Wojsko.
9. Spotkanie asysty i dzieci do sypania kwiatkami w sobotę o godz.10.00.
10. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Karwacza i wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel.
11. Dziękuję za pomoc w tygodniu panu Grzegorzowi Cieślik, Stanisławowi Grzyb, Bogdanowi Dymczyk.
12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są również miesięczniki dla dzieci - "Promyczek Dobra" i "Mały Gość Niedzielny".
13. Zachęcam do oglądania naszej parafialnej strony internetowej. Są na niej aktualne wydarzenia z naszej parafii. , m.in. o Rekolekcjach Wielkopostnych.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Pani Kazimiera Sobocińska z Karwacza. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


V Niedziela Wielkiego Postu - rok A (10. 04. 2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest już 5 niedzielą Wielkiego Postu, dziś Gorzkie Żale o godz.16.30.
2. Dziś po Mszy św. o godz.11. 30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl.II.
3. W tym tygodniu przeżywać będziemy nasze Rekolekcje Wielkopostne - od czwartku do soboty - od 14 do 16 kwietnia. Rekolekcje prowadzić będzie ks. dr Jerzy Niestępski z Łomży.
4. Nabożeństwa w czwartek i piątek:
godz.9. 00 - dla dorosłych
godz.10. 30 dla dzieci od "O" do kl.III
godz.12. 00 - dla dzieci z kl. IV - VI
godz.16. 00 - dla dorosłych
godz.18. 00 - dla dorosłych i młodzieży

Nabożeństwa w sobotę: o godz.9. 00, 11. 00 - dla dzieci, 16. 00 - dla młodzieży i dorosłych i 18. 00 dla dorosłych.
5. W piątek, w czasie rekolekcji, o godz.19. 00 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla, w intencji dobrego przygotowania się do Świąt i beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. W sobotę na godz.9. 00 - zapraszamy mamy w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi, będzie specjalne błogosławieństwo.
6. Spowiedź w czasie rekolekcji przed i w czasie Mszy św. Módlmy się o dobre przeżycie naszych rekolekcji przez wszystkich parafian.
7. W czwartek na godz.20. 00 - zapraszamy na spektakl "Osiem błogosławieństw w cieniu krzyża"
8. W sobotę o godz.20. 00 wyświetlony będzie film pt. "Zawsze podążaj w stronę Światła" - przyjdź, by zastanowić się nad sobą, swoją relacją do Boga. Zainwestuj w siebie!
9. W sobotę po Mszy św. o godz.16. 00 - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami. Świadkami mogą być rodzice albo chrzestni.
10. Wyjazd do chorych z Panem Jezusem - w sobotę po południu. Proszę o zgłoszenie chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach, a chcieliby przyjąć Pana Jezusa.
11. Za tydzień Niedziela Palmowa - na Mszę św. przychodzimy z palmami, poświęcenie palm będzie podczas każdej Mszy św. W tym dniu przeżywany nasz parafialny odpust. Msze św. w tym dniu o godz.8. 00, 10. 00, 12. 00, 15. 00 w Karwaczu, i 17.00. Będziemy po rekolekcjach, mam nadzieję, że wszyscy będą mogli skorzystają z daru odpustu. Procesja będzie po Mszy św. o godz.12.00. Na procesję zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami, Zapraszam Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek.
12. Próba asysty i dzieci do sypania kwiatami w sobotę o godz.10.30.
13. Na Niedzielę Palmową, na Mszę św. o godz.12. 00 zapraszam Orkiestrę OSP w Przasnyszu, pod nowym muzycznym kierownictwem Pana Witolda Nowakowskiego.
14. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Gór Karwackich i Polnego Młyna, i wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na ten cel.
15. Ofiarę na Grób Pański i kwiaty do Grobu Pańskiego będzie można jeszcze złożyć w czwartek i piątek - w czasie rekolekcji - na tacę.
16. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również Mały Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci i młodzieży oraz Promyczek Dobra.
17. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy będa mieli chrzest w święta odbędzie się w sobotę po Mszy św. o godz.18.00.
18. Próba scholi - w poniedziałek o godz.17.00.
19. Można jeszcze nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny.IV Niedziela Wielkiego Postu - rok A (3. 04. 2011 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Miesiąca - adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.
2. Dzisiejszy dzień jest dniem modlitw za kierowców. Kierujmy naszymi pojazdami z miłością do drugiego człowieka, by nikt z naszej winy nie ucierpiał na drodze, a my byśmy zawsze szczęśliwie docierali do celu podróży.
3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II - przygotowanie do I Komunii.
4. W poniedziałek, 4 kwietnia, o godz. 19.00 w MDK - spotkanie z panem Markiem Jurkiem, byłym Marszałkiem Sejmu, obrońcą życia nienarodzonych. Temat spotkania: Obrona wartości chrześcijańskich w Polsce i Europie.
5. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
6. W przyszłym tygodniu, w czwartek, 14 kwietnia, rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Módlmy się o dobre przygotowanie do nich i jak najlepsze owoce rekolekcji.
7. Dziękuję ks. Andrzejowi i młodzieży z KSM-u za wczorajsze czuwanie modlitewne, poświęcone Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II w 6 rocznicę jego śmierci.
8. Można już włączyć się w Wielkanocne Dzieło Pomocy - są do nabycia baranki paschalne z białej czekolady. Cena 5 zł.
9. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkiego Postu. Niedziela - Gorzkie Żale o godz. 16.30, w piątek - Droga Krzyżowa - o godz. 17.30.
10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Dziękuje za ofiary KŻR z Przasnysza i wszystkim którzy złożyli ofiary w ostatnim czasie.
11. Dziękuję za pomoc w tygodniu: panom Stanisławowi Grzyb, Edwardowi Jasińskiemu, Alfredowi Szmulskiemu, Zenonowi Gołaszewskiemu, Eugeniuszowi Janeczko.
12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, dzisiejszy Gość jest z płytą o Janie Pawle II, cena 7 zł., Są już nowe Małe Goście Niedzielne i Promyczki Dobra miesięcznik dla dzieci.
13. W tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności pan Wiesław Wrzochalski, mieszkał w Sierakowie. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93
www.opoka.org.pl