Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Ogłoszenia Parafialne Jeśli chcesz poznać co nowego dzieje się, czy dziać się będzie w naszej parafii zapraszamy cię do zapoznania się z ogłoszeniami na daną niedzielę. Wtedy już będzie wiadome co, gdzie i kiedy. Będziesz wiedział co ważnego dla naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się w najbliższym czasie.

V Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.30, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w I Piątek od godz. 15.00, różaniec po Mszy św. o godz. 16.00. W I Sobotę Msza św. i modlitwy o godz. 9.00.
3. Ze względu na epidemię i wytyczne z tym związane, w świątyni jednocześnie w czasie nabożeństw i adoracji może przebywać 5 osób oprócz kapłanów i obsługujących.
4. Za tydzień Niedziela Palmowa.
5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty KŻR i mieszkańcom Karwacza.
6. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny w wersji internetowej. Są Małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i promyczki Dobra.
7. Codziennie w tygodniu z naszej świątyni jest transmisja na żywo Mszy św. o godz. 17.00 na naszej stronie facbooka, a w niedzielę o godz. 10.00. Dziękuję Ani i Januszowi za transmisję.
8. Proszę zapoznać sie z wszystkimi wytycznymi zamieszczonymi na stronie internetowej naszej parafii ( o udziale we Mszy św., sprawowanych sakramentach, odpustach, o przeżywaniu Niedzieli Palmowej, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych).
9. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Marian Pydyński, mieszkał w Górach Karwackich, przeżył 90 lat. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


IV Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. W środę, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
3. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, na Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary oraz indywidualnie można złożyć ofiarę.
4. Spotkania w tygodniu odwołane.
5. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny - wydanie internetowe, są Małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra, miesięczniki dla dzieci.
6. Zachęcam do włączenia się w Wielkanocne Dzieło pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 5 zł. Baranek jest z białej czekolady.
7. Dziękuje za pomoc w tygodniu Panom: Alfredowi Szmulskiemu i Zygmuntowi Ojrzyńskiemu.
8. Zachęcam do korzystania już od tego tygodnia z sakramentu pokuty, by być w stanie łaski na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z istniejącym nadal zagrożeniem epidemią - Rekolekcje Wielkopostne się nie odbędą. Jest możliwość wysłuchania rekolekcji głoszonych przez Radio Diecezji Płockiej, Radio Maryja, czy przez internet.
9. Każdego dnia o godz. 20.30 my kapłani odmawiamy różaniec w świątyni, w intencji oddalenia epidemii koronawirusa, w intencji chorych, cierpiących i całego personelu medycznego. Zachęcam do duchowej łączności z nami, odmawiając różaniec z rodziną w domu o tej samej godzinie.


III Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
2. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, na Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary oraz indywidualnie można złożyć ofiarę.
3. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również Małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra, miesięczniki dla dzieci.
4. Zachęcam do włączenia się w Wielkanocne Dzieło pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 5 zł. Baranek jest z białej czekolady.
5. Ze względu na epidemię koronawirusa spotkania formacyjne odwołane. Stosujmy się do zaleceń ks. Biskupa i ekip rządowych.
6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, w rodzinach, o godz. 20.30 w łączności z kapłanami, którzy w świątyni będą odmawiali różaniec.


II Niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św., a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii.
3. W piątek 13 marca o godz. 19.00 - Nabożeństwo Fatimskie. Przynieśmy intencje na karteczkach.
4. W sobotę 14 marca wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska - godz. 8.15.
5. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej obecnie nawiedza rodziny na ul. M. Dąbrowskiej 7. Następnie obraz przejmą rodziny z ul. Floriana, później Osiedle Waliszewo, początek ul. ks. Ściegiennego.
6. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
7. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, na Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary oraz indywidualnie można złożyć ofiarę. Bóg zapłać za ofiarę KŻR.
8. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00; OAZA Dzieci Bożych i Młodzieżowa - piątek godz. 16.10; ministranci - sobota godz. 10.00.
9. Ruch Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40; Koło Biblijne - czwartek po Mszy św. o godz. 18.00; II Equipes Notre-Dame - w przyszłą niedzielę - godz. 13.30.
10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są Małe Goście Niedzielne oraz Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra.
11. Można już włączyć się w Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 5 zł. Baranek jest z białej czekolady.
12. W czwartek odbył się Dekanalny Konkurs Biblijny z Ewangelii wg św. Marka, który wygrał Stanisław Łopatka, uczeń VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, nasz ministrant, 4 miejsce zajęła Paulina Muszkiewicz z kl. VII a.
13. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Tadeuszowi Bialik i Bogdanowi Dymczyk. Serdeczne Bóg zapłać.
14. W II niedzielę Wielkiego Postu, we wszystkich kościołach, do puszek są zbierane ofiary na działalność kościelnego Dzieła Pomocy Ad Gentes, które pomaga polskim misjonarkom i misjonarzom sfinansować wiele przedsięwzięć i projektów, niezbędnych tamtejszym społecznościom lokalnym w których posługują. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
15. W tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Pani Jadwiga Fronczak, mieszkała na ul. Tęczowej 8 b, przeżyła 90 lat. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek ...
16. Wszystkim Paniom życzymy wielu łask, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Pod Twoją obronę ...


I Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Dzisiejsza niedziela, to I Niedziela Wielkiego Postu i I Niedziela Miesiąca - adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.
2. Dziś o godz. 15.00 rozpoczyna się w naszej parafii nowy cykl spotkań dla narzeczonych.
3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota. Spowiedź w I Piątek - od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.30. W I Sobotę Miesiąca Msza św. i modlitwy o godz. 9.00.
4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św., a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
6. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, na Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary oraz indywidualnie można złożyć ofiarę.
7. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00; OAZA Dzieci Bożych i Młodzieżowa - piątek o godz. 16.10; kandydaci i ministranci - sobota godz. 10.00.
8. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40.
9. Spotkanie Koła Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci - czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.
10. Zapraszam na wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej - 14.03.2020 r., sobota.
11. Kto by chciał wejściówkę na Mszę św. beatyfikacyjną ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - 7.06.2020 r., to proszę się zgłosić.
12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są Małe Goście Niedzielne oraz Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra.
13. Można już włączyć się w Wielkanocne Dzieło pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 5 zł. Baranek jest z białej czekolady.
14. Dziękuje za pomoc w tygodniu Panu Piotrowi, Panom: Ryszardowi Zembrzuskiemu, Alfredowi Szmulskiemu, Alfredowi Bober i Zygmuntowi Ojrzyńskiemu, serdeczne Bóg zapłać.
15. Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą "Ad Gentes", dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami do puszek będziemy wspierać to dzieło.
16. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Kazimierz Ropelewski, mieszkał na ul. Witosa 4, przeżył 73 lata. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...
17. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień rozpoczętego Wielkiego Postu.


VII Niedziela Zwykła - 23.02.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. W najbliższą środę ( 26.02.2020 r.) - Środa Popielcowa - rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który przygotuje nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową - Msze św. z posypaniem głów popiołem - o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Rozpocznijmy czas Wielkiego Postu od spotkania z Chrystusem, który dał nam wzór 40-to dniowego postu. Już na początku Wielkiego Postu zróbmy sobie konkretne, realne do spełnienia postanowienie wielkopostne.
2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątki - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.
3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będą zbierane jak w latach ubiegłych na Drodze Krzyżowej, mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, można złożyć również indywidualnie.
4. Od dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jedną z form postanowienia wielkopostnego może być abstynencja i zapisanie się do księgi trzeźwości.
5. Za tydzień I Niedziela Miesiąca adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.
6. Zapraszam na wyjazd do Czerwińska 14.03.2020 r. na Misterium Męki Pańskiej. Jeszcze dziś można się zapisać.
7. 7 czerwca w Warszawie będzie beatyfikacja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Gdyby ktoś chciał wejściówki na Mszę św. beatyfikacyjną to proszę sie zgłosić
8. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00, OAZA Dzieci Bożych i Młodzieżowa - piątek godz. 16.10; spotkanie dla kandydatów i ministrantów - sobota - godz. 10.00.
9. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa po Mszy św. o godz. 18.00.
10. Spotkanie IV KŻR w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.
11. Spotkanie Koła Biblijnego - czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
12. W roku św. Jana Pawła II dobrze by było, gdyby powstała w naszej parafii nowa wspólnota - Rycerze św. Jana Pawła II.
13. Za tydzień, w niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się nowy cykl spotkań dla narzeczonych.
14. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są jeszcze: Mały Gość Niedzielny, Mały Promyczek Dobra i Promyczek Dobra - miesięczniki dla dzieci.
15. W środę imieniny i urodziny obchodzi ks. bp Mirosław Milewski, a w piątek ks. bp Roman Marcinkowski, pomódlmy się w ich intencji. Pod Twoją obronę…
16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Pan Krzysztof Kowalski, mieszkał na ul. Różanej i Pan Stanisław Andrychowskii, mieszkał na ul. Broniewskiego, przeżył 87 lat. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


VI Niedziela Zwykła - 16.02.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. W piątek 21 lutego - godz. 19.30 - Msza św. i WIECZÓR CHWAŁY.
2. Spotkania w tygodniu: Ruch Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40, I Equipes Notre-Dame - czwartek - godz. 18.00; II Equipes Notre-Dame - Niedziela godz. 13.30.
3. Zapraszamy na wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej - 14.03.2020.
4. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również Małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra, miesięczniki dla dzieci.
5. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Pani Jadwiga Cichowska, mieszkała na ul. Cichej, przeżyła 87 lat. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu, Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


V Niedziela Zwykła - 09.02.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. We wtorek, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego, polecajmy Panu Bogu naszych bliskich chorych.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III i IV, przygotowanie do I Komunii i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.
3. W czwartek, 13 lutego, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00. Przynieśmy intencje na karteczkach.
4. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota - godz. 10.00.
5. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra - miesięczniki dla dzieci.
6. Dziękuję za pomoc przy rozbieraniu żłóbka i choinek - Paniom: Magdalenie Bobińskiej, Wandzie Grudzińskiej, Alinie Przybyłek, Panom: Alfredowi Szmulskiemu, Alfredowi Bober, Wojciechowi Ostrowskiemu, Ryszardowi Łukasiak, Jerzemu Marchwińskiemu oraz Rodzinom z Equipes Notre-Dame, wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
7. Parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska - 14 marca 2020 r., można się już zapisywać.
8. Dzisiejsza niedziela jest 2 niedzielą miesiąca, Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.


IV Niedziela Zwykła - 02.02.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego.

2. Z okazji Roku Św. Jana Pawła II, w roku 100-ej rocznicy Jego urodzin, w roku beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przeżywamy Rekolekcje przed oddaniem się Jezusowi przez ręce Maryi. Rekolekcje prowadzi O. Mihovil Filipović ze Zgromadzenia Misjonarzy Montfortanów z Częstochowy. Serdeczne Bóg zapłać Ojcu za przyjęcie zaproszenia i głoszone konferencje. Dziękuję Apostolatowi Fatimskiemu za inicjatywę przeżycia takich Rekolekcji.

3. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą miesiąca. Adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania, a za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III i IV, przygotowanie do I Komunii i do odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca - spowiedź od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.30.

6. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Odwiedziliśmy ok. 90 % rodzin mieszkających na terenie naszej parafii. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie nas w waszych domach i za ofiary którymi wsparliście potrzeby naszej parafii i diecezji. - We wszystkich rodzinach była wspólna modlitwa i rozmowa o sytuacji i problemach rodziny. W większości rodzin czuło się wielkie przeżycie związane z wizytą księdza po kolędzie, który odwiedza rodziny w imieniu Chrystusa. Jezus Chrystus powiedział: „ Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje, a kto wami gardzi, Mną gardzi”. Sytuacja duchowa i materialna rodzin naszej parafii jest zróżnicowana. Są rodziny głęboko wierzące i praktykujące. Miło było spotkać się z rodzinami, które systematycznie uczestniczą w sakramentach świętych. Ale są również rodziny, które do sakramentów świętych przystępują od wielkiego święta albo i rzadziej. Zachęcaliśmy, aby zbliżyły się do Pana Boga i życia sakramentalnego, ale o owocach dowiemy się dopiero za rok. Najbardziej zasmucające są sytuacje rodzin w których brak zgody. Spotkaliśmy rodziny w których małżonkowie od ostatniej kolędy rozeszli się, albo są w trakcie rozwodu oraz osoby żyjące przez żadnego związku. Modlimy się szczególnie za te rodziny i te osoby. Wszystkim rodzinom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia duszy i ciała na każdy dzień tego roku.

7. Próba scholi - wtorek gpdz/ 16.00, spotkanie OAZY Dzieci Bożych i Młodzieżowej - piątek godz. 16.10. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów - sobota godz. 10.00.

8. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.

9. Spotkanie KŻR Rodziców modlących sie za swoje dzieci - czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.

10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.

11. We wtorek rozbieramy żłóbek i choinki, chętnych do pomocy zapraszam na godz. 18.30.

12. Za tydzień 2 niedziela miesiąca - Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc najbardziej potrzebującym.

13. Pomódlmy się w intencji wszystkich rodzin, które odwiedziliśmy po kolędzie, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej. Pod Twoją obronę...

14. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Julian Bieńkowski, mieszkał na ul. Starzyńskiego, przeżył 92 lata. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


III Niedziela Zwykła - 26.01.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Papież Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św.

3. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Msza św. i modlitwy I Soboty Miesiąca o godz. 9.00.

4. Z okazji Roku Św. Jana Pawła II, w roku 100-ej rocznicy Jego urodzin, w roku beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w roku dwóch wielkich Polaków, którzy oddani byli Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, pragniemy 1 i 2 lutego 2020 roku przeżyć Rekolekcje przed poświęceniem się, oddaniem się nas Jezusowi przez ręce Maryi. Rekolekcje prowadził będzie o. Mihovil Filipović ze Zgromadzenia Misjonarzy Montfortanów z Częstochowy. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. i modlitwy I Soboty, o godz. 11.00 Msza św. z konferencją oraz Anioł Pański, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00, o godz. 17.00 i 18.00 Msze św. z koferencjami. W niedzielę porządek Mszy św. z naukami jak w każdą niedzielę.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania.

6. Za tydzień I Niedziela Miesiąca – adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.

7. W tym tygodniu we wtorek kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

8. Jeżeli rodziny, które nie mogły być obecne w domu, w czasie kolędy, chciałyby błogosławieństwa dla swojej rodziny i domu, to mogą umówić się po Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii.

9. Próba scholi we wtorek o godz. 16.00, spotkanie OAZY Dzieci Bożych i Młodzieżowej w piątek o godz. 16.10, spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

10. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40.

11. Spotkanie IV KŻR w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.

12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.

13. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra.

14. Pomódlmy się w intencji wszystkich rodzin, które odwiedziliśmy po kolędzie, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej. Pod Twoją obronę...

15. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Witold Rasiński, mieszkał na ul. 9 Maja, przeżył 73 lata. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 27.01.2020 r. - ul. Tęczowa 8 b, 8c, 8 d, 8 e - od godz. 14.30

Wtorek 28.01.2020 r.- Al. Jana Pawła II 3a, 5a, 5b, 5d - od godz. 14.30II Niedziela Zwykła - 19.01.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Za tydzień kończymy I cykl spotkań dla narzeczonych, kolejny cykl będzie w naszej parafii w marcu.

2. Dziękuję za Wieczór Chwały Zespołowi "Wojownicy Pana" i ks. Andrzejowi.

3. 1 i 2 lutego będziemy przeżywać Rekolekcje przygotowujące do oddania się Matce Bożej, które poprowadzi Ojciec Montfortianin.

4. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również Mały Gość Niedzielny, Mały Promyczek Dobra i Promyczek Dobra.

5. Na stoliku są ulotki Fundacji PELIKAN, która wspiera różnego rodzaju akcje: Podaruj 1% podatku swoim dzieciom.

6. Jeżeli kogoś nie było w wyznaczonym czasie po kolędzie, lub nie będzie mógł przyjąć księdza w najbliższym tygodniu, to może umówić się indywidualnie.

7. Pomódlmy się za wszystkie rodziny, które odwiedziliśmy w tygodniu w wizycie duszpasterskiej, prosząc dla nich o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Pod Twoją obronę...

8. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Pani Halina Florysiak, mieszkała na ul. Mickiewicza, przeżyła 96 lat. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 20.01.2020 r. - ul. Witosa 2, 4, 6, 9 - od godz. 14.00

Wtorek 21.01.2020 r. - ul. Witosa 5, 7, 13 - od godz. 14.30
ul. M. Dąbrowskiej 2 - od godz. 17.30

Środa 22.01.2020 r. - ul. Starzyńskiego - od godz. 9.00
ul. M. Dąbrowskiej 1, 3, 5, 7 - od godz. 14.30

Czwartek 23.01.2020 r. - ul. M. Dąbrowskiej 4, 6
ul. Tęczowa 4, 6a, - od godz. 14.30

Piątek 24.01.2020 r. - ul. Tęczowa 6 b, 6 c, 6 d, 8 a - od godz. 14.30

Sobota 25.01.2020 r. - Al. Jana Pawła II i Osiedle Waliszewo - od godz. 9.00

Poniedziałek 27.01.2020 r. - ul. Tęczowa 8 b, 8c, 8 d, 8 e - od godz. 14.30

Wtorek 28.01.2020 r.- Al. Jana Pawła II 3a, 5a, 5b, 5d - od godz. 14.30Święto Chrztu Pańskiego - 12.01.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III i IV, przygotowanie do I Komunii i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - konkurs kolęd. Dziękuję Fundacji PELIKAN za nagrody na konkurs.

4. Dziś o godz. 15.00 kolejne spotkanie dla narzeczonych.

5. Jutro 13 stycznia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie - godz. 19.00. Przynieśmy intencje na karteczkach.

6. W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca - Msza św. i Wieczór Chwały o godz. 19.30, zapraszamy.

7. Próba scholi - wtorek godz. 16.00.

8. Spotkanie OAZY Dzieci Bożych i Młodzieżowej - piątek godz. 16.10.

9. Dziękuję za całą organizację naszego Orszaku Trzech Króli Panu Bogdanowi Ćwiek. Dziękuję wszystkim, którzy współorganizowali oraz aktywnie uczestniczyli w Orszaku. Dziękuję strażakom z Karwacza i Zawadek, niosącym chorągwie, tubę, rozdającym materiały i wszystkim uczestnikom.

10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny jest również Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra..

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 13.01.2020 r. - ul. Asnyka, ul. Starzyńskiego 2 i 2a (bloki) - od godz. 9.00
ul. Lotników, Al. Wojska Pol. - od godz. 14.00

Wtorek 14.01.2020 r. - ul. Norwida, Chełmońskiego, ul. Kossaka, ul. Matejki,
ul. Kisielewskiego, ul. Brzechwy - od godz. 14.00
ul. Przepałkowskiego - od godz. 15.00

Środa 15.01.2020 r. - ul. Kopernika, Al. Wojska Polskiego 1 (blok) - od godz. 14.00
ul. Floriana, ul. Rubinowa - od godz. 15.00

Czwartek 16.01.2020 r. - ul. Iwaszkiewicza - od godz. 14.00
ul. Gałczyńskiego, ul. Witkiewicza, ul. Prusa - od godz. 15.00

Piątek 17.01.2020 r. - - ul. Witosa 1, 3, 11 - od godz. 14.00

Sobota 18.01.2020 r. - ul. Różana
ul. Matuszewskiego - od godz. 9.00

Poniedziałek 20.01.2020 r. - ul. Witosa 2, 4, 6, 9 - od godz. 14.00
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020 r., Rok A

Ogłoszenia parafialne:

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Uroczystość Trzech Króli. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W Uroczystość Trzech Króli święcimy kredę, kadzidło i wodę. Kredą znaczymy drzwi naszych domów pisząc C+M+B - 2020. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszymy w Orszaku Trzech Króli. My wyruszymy z Królem Melchiorem (kolor zielony). Niech nasze ubranie będzie również z elementami w kolorach zieleni. Kto ma śpiewniki, korony i peleryny z ubiegłego roku to niech weźmie ze sobą. Potrzebni będą mężczyźni do niesienia chorągwi - zapraszamy chętnych. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej.

2. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III i IV, przygotowanie do I Komunii i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy św. godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - konkurs kolęd dla wszystkich grup wiekowych. Można mieć swój akompaniament. Proszę o zapisywanie się.

5. Dziś o godz. 15.00 rozpoczyna się cykl spotkań dla narzeczonych.

6. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Libanu (27.04.- 05.05.2020 ) i śladami Piastów ( 27 - 30.07.2020 ).

7. Próba scholi - wtorek godz. 16.00.

8. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Pani Teresa Gniazdowska, mieszkała w Sierakowie, przeżyła 69 lat i Pan Marek Wołodkiewicz, przeżył 66 lat, mieszkał na ul Makowskiej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Kolęda w tym tygodniu:

Wtorek 07.01.2020 r. - ul. 9 Maja, ul. Cicha i Orzeszkowej - od godz. 9.00
- ul. Wojskowa 4, 12 i 14 - od godz. 15.00

Środa 08.01.2020 r. - ul. Wojskowa 6, 16, 18, 28 i 32 - od godz. 15.00

Czwartek 09.01.2020 r. - ul. Wojskowa 5, 22, 24, 26 - od godz. 15.00

Piątek 10.01.2020 r. - ul. Baczyńskiego, ul. Tuwima, ul. Reymonta - od godz. 14.00

Sobota 11.01.2020 r. - ul. Broniewskiego, ul. Konopnickiej
ul. Mickiewicza,
ul. Jasna, ul. Żeromskiego - od godz. 9.00

Poniedziałek 13.01.2020 r. - ul. Asnyka, ul. Starzyńskiego bloki - od godz. 9.00,
ul. Lotników, Al. Wojska Polskiego - od godz. 14.00

Archiwum: Rok 2011
Archiwum: Rok 2012
Archiwum: Rok 2013
Archiwum: Rok 2014
Archiwum: Rok 2015
Archiwum: Rok 2016
Archiwum: Rok 2017
Archiwum: Rok 2018
Archiwum: Rok 2019

Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93

www.opoka.org.pl