Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Ogłoszenia Parafialne Jeśli chcesz poznać co nowego dzieje się, czy dziać się będzie w naszej parafii zapraszamy cię do zapoznania się z ogłoszeniami na daną niedzielę. Wtedy już będzie wiadome co, gdzie i kiedy. Będziesz wiedział co ważnego dla naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się w najbliższym czasie.

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. We wtorek, 16 lipca, w liturgii obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, Matki Bożej Szkapleżnej.

2. Można już zapisać się na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 6 sierpnia z Płocka. Kto nie może wybrać się na pielgrzymkę pieszą, może włączyć się w pielgrzymkę duchową. Są już modlitewniki pielgrzyma duchowego.

3. 25 lipca, wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji poświęcenie pojazdów będzie w przyszłą niedzielę, 21 lipca, po każdej Mszy św.

4. W środę 17.07.2019 po Mszy św. o godz. 18.00 - spotkanie Equipes Notre-Dame, Ruchu Rodzin Nazaretańskich i PUKS "Emmanuel".

5. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra.

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.XIV Niedziela Zwykła - 07.07.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. W czwartek obchodzimy Święto św. Benedykta, patrona Europy.

2. W sobotę, 13 lipca, o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam z lampionami i intencjami na karteczkach.

3. 6 sierpnia wyrusza XXXVIII Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Już można zapisywać się na pielgrzymkę pieszą i duchową.

4. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest już nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra - miesięcznik dla dzieci z niespodzianką , numer wakacyjny.

5. Życzę miłej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Za tydzień I Niedziela miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.

2. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.30 oraz I Sobota miesiąca - Msza św. i modlitwy o godz. 9.00.

3. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra.

4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem posługi duszpasterskiej dla ks. Jarosława Borka, który przechodzi na samodzielną parafię do Grzebska. Dziękujemy ks. Jarosławowi za prawie 6 lat kapłańskiej posługi w naszej parafii, za sprawowane Msze św., udzielane sakramenty, spotkania z Kołem Biblijnym, przez rok opieka nad ministrantami, przewodniczenie Nabożeństwom Fatimskim. Życzymy ks. Jarosławowi na samodzielnej parafii zdrowia i błogosławieństwa Bożego w prowadzeniu parafian Grzebska do zbawienia. Szczęść Boże.

5. Życzymy błogosławionego i szczęśliwego tygodnia.XII Niedziela Zwykła - 23.06.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś Dzień Ojca - pamiętajmy o naszych ojcach.

2. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła - Msze św. godz. 8.00, 17.00 i 18.00..

5. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 - procesja, zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 17.00, po Mszy św. procesja i poświęcenie kwiatów i ziół. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało mieszkańcom Gór Karwackich i Polnego Młyna, ul. Tęczowej 8e. Dziękuję rodzinom posesji na których były dekorowane ołtarze. Do pomocy przy drugim i trzecim ołtarzu nikt się nie zgłosił z ul. Tęczowa 8b i 8d. Dziękuję za brzózki Panom Jackowi Szweda i Rafałowi Feit. Dziękuję Policji za czuwanie by procesja mogła bezpiecznie przejść. Dziękuję całej asyście, dzieciom do sypania kwiatami, ministrantom, niosącemu nagłośnienie, śpiewającym, OSP z Karwacza i Zawadek.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie pielgrzymów pielgrzymki Sudeckiej i do Pragi.

7. Nabożeństwo czerwcowe - do Najświętszego Serca Jezusowego - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Przasnyszu zaprasza na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd 14 lipca o godz. 3.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

9. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Promyczek Dobra.

10. Za tydzień pożegnanie ks. Jarosława, który przechodzi na samodzielną parafię.

11. Księża Biskupi obecni na 383. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 13-14 czerwca br., podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, po każdej Mszy Świętej, suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Pani Stanisława Ziemecka, mieszkała na ul. Orzeszkowej, przeżyła 85 lat. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo...Wieczny odpoczynek...

13. Życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16.06.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Dziś o godz. 13.30 poświęcenie pól w Karwaczu, a o godz. 18.00 w Sierakowie.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - BOŻE CIAŁO - Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż z Karwacza i Zawadek. Procesja Bożego Ciała tymi samymi ulicami jak w latach ubiegłych: AL Woj. Pol., ul. Matuszewskiego, ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury. Za pierwszy ołtarz proszę by byli odpowiedzialni mieszkańcy Gór Karwackich i Polnego Młyna, za drugi mieszkańcy ul. Tęczowej 8b, za trzeci mieszkańcy ul. Tęczowej 8d, za czwarty mieszkańcy ul. Tęczowej 8e. Nad I i II ołtarzem czuwa ks. Jarosław, nad III i IV - ks. Tomasz. Wszelkie pomysły na wystrój ołtarzy proszę konsultować z ks. Jarosławem lub z ks. Tomaszem.

4. Jeżeli ktoś by miał kwiaty do sypania w Boże Ciało to proszę przynieść do czwartku.

5. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego we wtorek o godz. 17.00.

6. W sobotę o godz. 9.00 poświęcenie pól na Górach Karwackich i Polnym Młynie.

7. Spotkanie I Equipes Notre-Dame - czwartek godz. 16.00. Spotkanie II Equipes Notre-Dame - sobota godz. 15.00.

8. W przyszłą niedzielę, 23.06.2019 r., po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie pielgrzymów pielgrzymki Sudeckiej i do Pragi.

9. W ubiegłą niedzielę odbył się w Przasnyszu pierwszy marsz dla życia i rodziny. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w marsz i wszystkim uczestnikom. O naszym marszu napisała nawet wczoraj ogólnopolska gazeta Nasz Dziennik ( tytuł artykułu "Zakazany marsz").

10. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panu Piotrowi i Państwu Serafin z Zawadek.

11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Małe Promyczku Dobra, Promyczki Dobra i Małe Goście Niedzielne - miesięczniki dla dzieci i młodzieży.

12. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności Pani Henryka Kowalska, mieszkała w Karwaczu, przeżyła 80 lat i Pani Justyna Gronostajska, mieszkała na ul. Rubinowej, przeżyła 56 lat. Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny odpoczynek...Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego - 2. W sobotę, 15 czerwca, na Mszy św. o godz. 16.00, ks. bp Roman Marcinkowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Próba generalna dla kandydatów do bierzmowania i świadków dziś po Mszy św. o godz. 17.00., Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
Dziś po Mszy św. o godz. 11.30, na naszym placu parafialnym, koncertem Zespołu DEKALOG, rozpocznie sie Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdziemy ulicami naszego miasta na plac przy kościele Farnym.

2. W sobotę, 15 czerwca, na Mszy św. o godz. 16.00, ks. bp Roman Marcinkowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Próba generalna dla kandydatów do bierzmowania i świadków dziś po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W sobotę o godz. 9.00 poświęcenie pól w Zawadkach i Wandolinie.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 - poświęcenie pól w Karwaczu i Wyrębie Karwackim.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 - poświęcenie pól w Sierakowie, Msza św. w intencji mieszkańców o godz.10.00.

6. Za dwa tygodnie, w sobotę 22 czerwca - Oblężenie Jasnej Góry, spotkanie mężczyzn na Jasnej Górze.

7. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

8. Próba scholi we wtorek o godz. 16.00.

9. Spotkania Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.

10. Spotkanie dla ministrantów - sobota godz. 10.00.

11. Za półtora tygodnia Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała tymi samymi ulicami jak w latach ubiegłych: Al. Wojska Polskiego, ul. Matuszewskiego, ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury. Proszę by za I ołtarz byli odpowiedzialni mieszkańcy Gór Karwackich i Polnego Młyna, za drugi mieszkańcy ul. Tęczowa 8 b, za trzeci mieszkańcy ul. Tęczowa 8 d, za czwarty mieszkańcy ul. Tęczowa 8 e. Nad I i II ołtarzem czuwa ks. Jarosław, a nad III i IV ks. Tomasz. Wszelkie pomysły na wystrój ołtarzy proszę z nimi konsultować.

12. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Małe Goście Niedzielne oraz Małe Promyczki dobra i Promyczki Dobra - miesięczniki dla dzieci.

13. W czwartek ks. Tomaszowi przypada 21 rocznica święceń kapłańskich, polećmy Go Bożej miłości i opiece Matki Bożej, Pod Twoją obronę...

14. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Pani Regina Galina Ambros, mieszkała na Al. Jana Pawła II. Polećmy ją miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 02.06.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny.

2. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego dzieci z kl. IV. Biały tydzień codziennie na Mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie białego tygodnia w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości, ks. Tomaszowi i rodzicom.

4. Dziś o godz. 15.00 - rozpoczyna się nowy cykl spotkań dla narzeczonych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30, różaniec o godz. 16.30.

6. W sobotę o godz. 19.30 - Msza św. i Wieczór Chwały. Kandydaci do Bierzmowania wraz ze świadkami mają wieczór skupienia i spowiedź przed bierzmowaniem.

7. Za tydzień Mszą św. o godz. 11.30 rozpoczniemy w naszym mieście "Marsz dla Życia i Rodziny". Szczegóły na plakacie.

8. We wtorek o godz. 16.00 - próba scholi.

9. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.

10. Spotkanie KŻR Rodziców modlących się za swoje dzieci - w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 i Nabożeństwie czerwcowym.

11. Spotkanie Koła Biblijnego - w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

12. Spotkanie dla ministrantów - sobota godz. 10.00.

13. Nabożeństwo czerwcowe - do Najświętszego Serca Jezusowego - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

14. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Promyczek Dobra i Promyczek Dobra.

15. Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia. Podczas tegorocznego Święta Dziękczynienia podziękujemy Opatrzności Bożej za dwóch wielkich Pasterzy – świętego Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego prymasa Tysiąclecia. Święto Dziękczynienia odbywa się dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Ofiarami do puszek wspieramy dziś budowę Centrum Opatrzności Bożej.VI Niedziela Wielkanocna - 26.05.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś Dzień Matki, pamiętajmy o naszych mamach.

2. Przeżywamy dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii dzieci kl. III - na Mszy św. o godz. 10.00.

3. Dzieci pierwszo-komunijne przychodzą dziś jeszcze na godz. 18.10, na nabożeństwo do Matki Bożej.

4. Biały tydzień dla dzieci pierwszo-komunijnych na Mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie białego tygodnia w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00.

5. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszo-komunijnych za pomoc w generalnym sprzątaniu świątyni. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panu Adrianowi Knieć.

6. Dziękuję Pani katechetce Ewie Przytuła-Skowrońskiej oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości I Komunii.

7. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza.

8. W przyszłą niedzielę 2 czerwca, na Mszy św. o godz. 12.00 - Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu św. dla dzieci z kl. IV. Próba we wtorek o godz. 18.40.

9. Spowiedź przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Św. w sobotę od godz. 9.00.

10. Spotkania w tygodniu dzieci i dorosłych - jak w każdym tygodniu.

11. Jeszcze do piątku Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 17.00. Nabożeństwo Czerwcowe do Serca Pana Jezusa również codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

12. W tym tygodniu przypada I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W I Sobotę Msza św. i modlitwy o godz. 9.00. W I niedzielę adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.

13. Za tydzień o godz. 15.00 - rozpoczyna się cykl spotkań dla narzeczonych, ostatni w naszej parafii w tym roku.

14. Za dwa tygodnie, 9 czerwca 2019 r., w Przasnyszu będziemy szli w Marszu dla Życia i Rodziny. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsz rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.30, po niej będzie koncert ewangelizacyjny i przemarsz ulicami naszego miasta. Już dziś serdecznie zapraszam do udziału w marszu.

15. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Promyczki Dobra i Małe Goście Niedzielne - miesięczniki dla dzieci i młodzieży.

16. W środę ks. Jarosław obchodzi rocznicę święceń kapłańskich ( 20 ). Polećmy Go opiece Matki Kapłanów.

17. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Henryk Kierski, mieszkał na ul. Baranowskiej, przeżył 85 lat. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny odpoczynek...V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii. Z tej racji Msza św. z 11.30 będzie o godz. 12.00.

2. Próba dzieci do I Komunii we wtorek o godz. 18.30.

3. Próba do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. dla dzieci z kl. IV - w poniedziałek o godz. 18.30.

4. Próba do bierzmowania – kandydaci ze świadkami - dziś po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W czwartek o godz. 18.30 - generalne sprzątanie świątyni przed I Komunią. Zapraszam rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii.

6. Spowiedź przed I Komunią w sobotę - od godz. 9.00.

7. Próba scholi we wtorek o godz. 16.00.

8. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.

9. Spotkania dla ministrantów - sobota godz. 10.00.

10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są również Małe Goście Niedzielne oraz Małe Promyczki dobra i Promyczki Dobra - miesięczniki dla dzieci i młodzieży.IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

3. Za dwa tygodnie w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii. Próba do I Komunii dzieci z kl. III - we wtorek - o godz. 18.30.

4. Próba dzieci z kl. IV - przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. - jutro (poniedziałek) - godz. 18.30.

5. Jutro, 13 maja o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Przynieśmy lampiony i karteczki z intencjami.

6. Nabożeństwo Majowe - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Próba scholi - wtorek o godz. 16.00.

8. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.

9. W piątek o godz. 18.00 - spotkanie I Equipes Notre-Dame, a w sobotę o godz. 15.00 - spotkanie II Equipes Notre-Dame.

10. Spotkania dla ministrantów - sobota od godz. 10.00.

11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również Mały Promyczek Dobra i Promyczek Dobra.

12. Dziękuję za pomoc z rozbieraniu Grobu: Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Państwu Kuskowskim i Pani Hannie Tom.

13. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panu Adrianowi Knieć.

14. Dziś II niedziela miesiąca - Zespół Charytatywny zbiera ofiary na pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

15. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Joanna Michalak, mieszkał na ul. Różanej, przeżyła 43 lata. Polećmy Ją Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...III Niedziela Wielkanocna - 05.05.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dzisiejsza niedziela, to I Niedziela Miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.

2. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny.

3. W poniedziałek o godz. 18.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu św., a we wtorek o godz. 18.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - próba do I Komunii.

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie- próba dla kandydatów do bierzmowania.

5. Nabożeństwo Majowe - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Próba scholi - wtorek o godz. 16.00.

7. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.

8. Spotkanie Koła Biblijnego - czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Spotkania dla ministrantów - sobota od godz. 10.00.

10. W sobotę o godz. 19.30 - Msza św. i WIECZÓR CHWAŁY.

11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, jest również miesięcznik dla dzieci Mały Promyczek Dobra i Promyczek Dobra.

12. Za tydzień II niedziela miesiąca - Zespół Charytatywny będzie zbierał do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym.II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

2. Za tydzień I Niedziela Miesiąca - adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Piątek spowiedź na każdej Mszy św. i od godz. 16.00. Różaniec o godz. 16.30. W I Sobotę Msza św. i modlitwy I Soboty o godz. 9.00.

4. W piątek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski - Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.

5. W środę rozpoczyna się maj, miesiąc Maryjny - nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam mieszkańców wiosek do odprawiania nabożeństwa majowego przy figurkach.

6. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również Mały Promyczek Dobra i Promyczek Dobra , miesięczniki dla dzieci.

7. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Stanisław Lisowski, mieszkał na ul. Broniewskiego, przeżył 90 lat. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...Niedziela Wielkanocna - 21.04.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś i jutro obchodzimy Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Dziś Msze św. jeszcze o godz. 10.00, ll.30 i 17.00, jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. Dziękuję za prace przy Grobie Pańskim - Agnieszce i Krzysztofowi Gadomskim, Beacie Sekuna, I Equips Notr-Dame. Dziękuję ks. Jarosławowi oraz Barbarze i Janowi Jaśkiewicz za wykonanie Ciemnicy. Dziękuję za głóg Straży z Karwacza. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Wyrębu Karwackiego, dziękuję sklepowi Las i ogród.

4. Dziękuję za czuwanie przy Grobie - Straży z Karwacza i Zawadek, ministrantom i wszystkim, którzy trwali na adoracji przy Grobie Pańskim. Dziękuję za modlitwę różańcową KŻR, dziękuję za czuwanie modlitewne w Wielką Sobotę Zespołowi DEKALOG.

5. Dziękuję za czynny udział w liturgii: Panu Organiście, wszystkim osobom śpiewającym, ministrantom, asyście i dzieciom do sypania kwiatami. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli kwiaty do sypania. Dziękuję Pani Hannie Tom, pani kościelnej, za czuwanie nad naszą świątynią.

6. W piątek przypada u nas Nabożeństwo Eucharystyczne. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszam do czuwania przez cały dzień. Adorację zakończymy Mszą św. o godz. 17.00.

7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień jest nowenna przed Świętem Miłosierdzia. W tym dniu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

8. Za tydzień, 28.04.2019 r. , o godz. 9.30, z placu parafialnego wyjazd pielgrzymów do Lourdes.

9. We wtorek o 16.00 - próba scholi.

10. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę o godz. 18.40.

11. Spotkanie II wspólnoty Equips Notre-Dame we wtorek o godz. 14.00, a I wspólnoty Equips Notre-Dame w czwartek o godz. 18.30.

12. Spotkanie IV KŻR - czwartek po różańcu.

13. W sobotę zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów – godz. 10.00.

14. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.

15. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Wam Drodzy Goście i Parafianie serdeczne życzenia, błogosławionych i radosnych przeżyć z Chrystusem Zmartwychwstałym.

16. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Pani Marianna Żbikowska, mieszkała w Sierakowie, przeżyła 85 lat. Polećmy ją miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...Niedziela Palmowa - 14.04.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziękuję ks. Zbigniewowi Załęckiemu za obecność i kierowane do nas słowo Boże podczas naszych Rekolekcji Wielkopostnych. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali, aby czas Rekolekcji był jak najpiękniej przeżyty ( Księżom, Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1, paniom Katechetkom, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, scholi, ministrantom, lektorom Męki Pańskiej, P. Organiście, P. Kościelnej, Policji za bezpieczne przejście Drogi Krzyżowej. Dziękuję asyście za udział w procesji.

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa: w liturgii Kościoła przeżywamy dziś radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, jest to zarazem Niedziela Męki Pańskiej. W naszej Parafii przeżywamy odpust parafialny, na cześć Chrystusa Zbawiciela . Jesteśmy po rekolekcjach, mam nadzieję, że wszyscy uzyskamy odpust zupełny z racji dzisiejszego święta. W dniu dzisiejszym procesja po Mszy św. o godz. 12.00, zapraszam całą asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek, Orkiestrę OSP z Przasnysza.

3. Dzisiejszym dniem wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go w łączności z Chrystusem Zbawicielem uczestnicząc w liturgii Triduum Paschalnego.

4. WIELKI CZWARTEK - Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 18.00

5. WIELKI PIĄTEK - Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej - Adoracja Krzyża - godz. 18.00

6. WIELKA SOBOTA -Liturgia światła - Liturgia Wigilii Paschalnej - godz. 19.00

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA - Rezurekcja - godz. 6.00

8. Adoracja w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 22.30. Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek o godz. 15.00. – Zapraszamy do czuwania przy Grobie - Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek.

9. Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.30, w Wielki Piątek ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 17.15.

10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jeden posiłek bezmięsny do syta.

11. Święcenie pokarmów w sobotę od godz. 10.00 do 16.00 - co pół godziny.

12. Nawiedzajmy Grób Pański w Wielki Piątek, w godzinach wieczornych i w Wielką Sobotę przez cały dzień. Zapraszamy na różaniec w Wielki Piątek o godz. 20.30. W sobotę adoracja prowadzona przez Zespół DEKALOG o godz. 21.00.

13. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Zapraszam całą asystę, dzieci do sypania kwiatami, Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek.

14. Spotkanie asysty i dzieci do sypania kwiatkami w sobotę o godz. 10.00.

15. Dziękuję za ofiary na Grób Pański i kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Zawadek, Wandolina, Gór Karwackich i Polnego Młyna , mieszkańcom z ul. Asnyka, z ul. Matuszewskiego oraz wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel.

16. Dziękuję za pomoc Państwu Remiszewskim, Państwu Serafin z Zawadek, panom Alfredowi Szmulskiemu, Zygmuntowi Ojrzyńskiemu, Tadeuszowi Bialik.

17. Dziękuję Fundacji SCALAM Prostujemy Drogi Życia za pomoc w czasie Rekolekcji Wielkopostnych dla dzieci.

18. Obecnie obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza rodziny na ul. Żwirki i Wigury.

19. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Pan Kazimierz Szczepkowski, mieszkał na ul. Wojskowej, przeżył 88 lat i Pani Marianna Rekosz, mieszkała w Wandolinie, przeżyła 91 lat, pogrzeb we wtorek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu, Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...V Niedziela Wielkiego Postu - 07.04.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy nasze Rekolekcje Wielkopostne - od czwartku do soboty - od 11 – 13.04.2019 r. Rekolekcje będzie prowadził ks. Zbigniew Załęcki.

3. Nabożeństwa w czwartek i piątek:
godz. 7.00 - dla dorosłych
9.00 - dla dorosłych
10.30 - dla dzieci „O”, I, II, III, IV kl.
12.00 - dla dzieci z kl. V, VI, VII, VIII
16.00 - dla młodzieży i dorosłych
18.00 - dla dorosłych

sobota
godz. 7.00 - dla dorosłych
9.00 - dla starszych i chorych
11.00 - dla dzieci, rodziców z małymi dziećmi i mam w stanie błogosławionym
16.00 - dla młodzieży i dorosłych
18.00 - dla dorosłych

Spowiedź przed i czasie Mszy św. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji przez wszystkich.

4. W piątek, w czasie rekolekcji, o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. W sobotę na godz. 9.00 - zapraszamy wszystkich starszych i chorych na Mszę św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych, a na godz. 11.00 - zapraszamy dzieci, mamy w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi, będzie specjalne błogosławieństwo.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00 - spotkanie dla dzieci z kl. III, IV - przygotowanie do Komunii, a po Mszy św. o godz. 16.00 - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
kl. VII, VIII i III kl. Gimnazjum.
W sobotę o godz. 17.30 - RÓŻANIEC FATIMSKI.

6. Wyjazd do chorych z Panem Jezusem - w sobotę od południu. Proszę o zgłoszenie chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach, a chcieliby przyjąć Pana Jezusa.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa - na Mszę św. przychodzimy z palmami, poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym dniu przeżywany nasz parafialny odpust. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 15.00 w Karwaczu, i 17.00. Będziemy po rekolekcjach, mam nadzieję, że wszyscy będą mogli skorzystać z daru odpustu. Procesja będzie po Mszy św. o godz. 12.00. Na procesję zapraszam całą asystę i dzieci do sypania kwiatami. Zapraszam Straż Pożarną z Karwacza i Zawadek na Drogę Krzyżową w piątek i na Mszę św. i procesję w Niedzielę Palmową na godz. 12.00 .

8. Próba asysty i dzieci do sypania kwiatami w sobotę po Mszy św. o godz. 11.00.

9. Na Niedzielę Palmową, na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszam Orkiestrę OSP w Przasnyszu.

10. Ofiarę na Grób Pański i kwiaty do Grobu Pańskiego będzie można jeszcze złożyć w czwartek i piątek - w czasie rekolekcji - na tacę. Bóg zapłać za ofiarę z Karwacza oraz za wszystkie dotychczasowe ofiary.

11. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są również Małe Promyczki Dobra i promyczki Dobra.

12. Spotkanie dla R-ów i chrzestnych przed chrztami w święta - w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

13. Spotkania w tygodniu w wyznaczonym dniu i o ustalonej godzinie. Schola we wtorek o godz. 16.00. Ruch Rodzin Nazaretańskich w środę o godz. 18.40. Ministranci i kandydaci - sobota o godz. 10.00.

14. Dziękuję za pomoc w tygodniu Państwu Remiszewskim, Panom Piotrowi Rudzińskiemu i Bogdanowi Dymczyk.IV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątki - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.

2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będą zbierane jak w latach ubiegłych: na Drodze Krzyżowej, mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, można również złożyć indywidualnie.

3. W tygodniu przypada I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. Spowiedź w I Piątek - od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.30. W I Sobotę Miesiąca Msza św. i modlitwy o godz. 9.00. W I Niedzielę adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie pielgrzymów do Lourdes, a o godz. 18.30 - spotkanie pielgrzymów pielgrzymki Sudeckiej i do Pragi.

5. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00, spotkanie dla ministrantów - sobota - godz. 10.00.

6. Spotkanie I Equipes Notre-Dame - dziś o godz. 12.30.

7. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40.

8. Spotkanie KŻR rodziców modlących się za swoje dzieci w czwartek po adoracji.

9. Zaproszenie Ks. Biskupa Piotra Libery na Niedzielę Palmową Młodych - 14.03.2019 r., godz. 15.00, parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są jeszcze Małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra - miesięczniki dla dzieci.

11. Można jeszcze włączyć się w Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom, są baranki na stół wielkanocny. Cena 5 zł.

12. W następnym tygodniu, w czwartek rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne.

13. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Pan Czesław Steczka, mieszkał na ul. 9 Maja, przeżył 74 lata i Pan Edward Banasiak, mieszkał w Karwaczu, przeżył 66 lat. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...III Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Jutro 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.

3. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, na Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary oraz indywidualnie można złożyć ofiarę.

4. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00; ministranci - sobota godz. 10.00.

5. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40.

6. Spotkanie IV KŻR - czwartek po Mszy św. i adoracji.

7. Spotkanie Koła Biblijnego - czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Spotkanie I Equipes Notre-Dame w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.

9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie pielgrzymów do Lourdes, a o godz. 18.30 - spotkanie pielgrzymów do Kotliny Kłodzkiej i do Pragi. Zapraszam.

10. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również Małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra, miesięczniki dla dzieci.

11. Zachęcam do włączenia się w Wielkanocne Dzieło pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 5 zł. Baranek jest z białej czekolady.

12. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Pani Irena Gwiazda, mieszkała w Sierakowie, przeżyła 91 lat, Pan Bogusław Sęga, mieszkał na ul. Wojskowej 5, przeżył 47 lat, Pan Roman Okoniewski, mieszkał na ul. Cicha, przeżył 83 lata. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...II Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.

2. Dziś o godz. 13.00 - spotkanie 2 Equipes Notre-Dame.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątki - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.

4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będą zbierane jak w latach ubiegłych na Drodze Krzyżowej, mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, można złożyć również indywidualnie.

5. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00, spotkanie dla ministrantów - sobota - godz. 10.00.

6. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40.

7. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są jeszcze Małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra - miesięczniki dla dzieci.

8. Można już włączyć się w Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom, są już baranki na stół wielkanocny. Cena 5 zł.

9. W II niedzielę Wielkiego Postu, we wszystkich kościołach, do puszek są zbierane ofiary, na działalność kościelnego Dzieła Pomocy Ad Gentes,  które pomaga polskim misjonarzom, sfinansować wiele przedsięwzięć i projektów, niezbędnych tamtejszym społecznościom lokalnym. W 98 krajach świata pracuje blisko 2100 misjonarzy. Za zebrane pieniądze budowane i wyposażane są kaplice, kształceni są miejscowi katecheci, prowadzone jest nieustające dożywianie dzieci i najuboższych mieszkańców, budowane i wyposażane są stołówki, szkoły, przedszkola, żłobki, sierocińce, przychodnie zdrowia, kupowane są podręczniki i przybory szkolne, leki, szczepionki przeciwko AIDS i innym chorobom zakaźnym. Powstają centra aktywizacji zawodowej szczególnie dla młodzieży i kobiet, w których uczy się konkretnych zawodów i umiejętności. 

10. W tygodniu z nasze wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Pani Izabela Zalewska, mieszkała na ul. Witosa 11, przeżyła 56 lat. Polećmy Ją miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek ...I Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania - III kl. Gimnazjum.

2. W środę 13 marca o godz. 19.00 - Nabożeństwo Fatimskie. Przynieśmy intencje na karteczkach.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.

5. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać jak w latach ubiegłych. Mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, na Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary oraz indywidualnie można złożyć ofiarę.

6. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00; ministranci - sobota godz. 10.00.

7. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są Małe Goście Niedzielne oraz Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra.

8. Można już włączyć się w Wielkanocne Dzieło pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 5 zł. Baranek jest z białej czekolady.

9. W czwartek odbył się Dekanalny Konkurs Biblijny z Ewangelii wg św. Łukasza, który wygrał Stanisław Łopatka, uczeń VII b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, nasz ministrant.

10. Dziś druga niedziela miesiąca, Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

11. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień rozpoczętego tygodnia.VIII Niedziela Zwykła - 03.03.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dzisiejsza niedziela, to I Niedziela Miesiąca - adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.

2. Dziś o godz. 15.00 rozpoczyna się w naszej parafii nowy cykl spotkań dla narzeczonych.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III - przygotowanie do I Komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

4. W najbliższą środę ( 06.03.2019 r.) - Środa Popielcowa - rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który przygotuje nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową - Msze św. z posypaniem głów popiołem - o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Rozpocznijmy czas Wielkiego Postu od spotkania z Chrystusem, który dał nam wzór 40-to dniowego postu. Już na początku Wielkiego Postu zróbmy sobie konkretne, realne do spełnienia postanowienie wielkopostne

5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście - w piątki - Droga Krzyżowa o godz. 17.30, w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 16.30.

6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będą zbierane jak w latach ubiegłych na Drodze Krzyżowej, mieszkańcy wiosek zbierają ofiary, można złożyć również ofiarę indywidualnie.

7. Od dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jedną z form postanowienia wielkopostnego może być abstynencja i zapisanie się do księgi trzeźwości.

8. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00; ministranci - sobota godz. 10.00. 9. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40.

10. Spotkanie Koła Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci - czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 i po adoracji.

11. Spotkanie Koła Biblijnego - czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

12. W sobotę o godz. 19.30 - WIECZÓR CHWAŁY

13. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra, miesięczniki dla dzieci.

14. Zachęcam do włączenia się w Wielkanocne Dzieło pomocy Dzieciom. Tak jak w latach ubiegłych można nabyć baranka paschalnego na stół wielkanocny. Cena 5 zł. Baranek jest z białej czekolady.

15. Dziękuję za pomoc w tygodniu Panom: Ryszardowi Zembrzuskiemu, Piotrowi Rudzińskiemu, Krzysztofowi Rudzińskiemu, Alfredowi Szmulskiemu, Zygmuntowi Ojrzyńskiemu.

16. Za tydzień 2 niedziela miesiąca, Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym.

17. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Pani Aleksandra Adamiak, mieszkała w Zawadkach, przeżyła 86 lat i Pani Janina Fęcka, mieszkała na ul. Makowskiej, przeżyła 76 lat. Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…VII Niedziela Zwykła - 24.02.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. W tygodniu przypada I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. Spowiedź w I Piątek - od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.30. W I Sobotę Miesiąca Msza św. i modlitwy o godz. 9.00. W I Niedzielę adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.

2. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00, spotkanie dla ministrantów - sobota - godz. 10.00.

3. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40.

4. Spotkanie Koła Biblijnego - czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Za tydzień, w niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się nowy cykl spotkań dla narzeczonych.

6. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są jeszcze: Mały Gość Niedzielny, Mały Promyczek Dobra i Promyczki Dobra - miesięczniki dla dzieci.

7. We wtorek imieniny i urodziny obchodzi ks. bp Mirosław Milewski, a w czwartek ks. bp Roman Marcinkowski, pomódlmy się w ich intencji. Pod Twoją obronę…

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Pan Jerzy Biss, mieszkał na ul. Wojskowej 4, przeżył 74 lata i Pan Krzysztof Woźny, mieszkał na ul. Makowskiej, przeżył 59 lat. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...VI Niedziela Zwykła - 17.02.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

2. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, piłka nożna i tenis stołowy - czwartek - godz. 17.00; ministranci - sobota godz. 10.00.

3. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny, są również Małe Goście Niedzielne, Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra, miesięczniki dla dzieci.

4. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Panowie Eugeniusz Miecznikowski, mieszkał na ul. Witosa 5, przeżył 96 lat, Zbigniew Pijawka, mieszkał na ul. Witosa 7, przeżył 61 lat, Adam Kołakowski, mieszkał na ul. Iwaszkiewicza, przeżył 24 lata, Józef Bernach, mieszkał na ul. Tuwima, przeżył 68 lat. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu, Zdrowaś Maryjo...Wieczny odpoczynek...V Niedziela Zwykła - 10.02.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Jutro, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowanie do I Komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania, III kl. Gimnazjum.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. IV - przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

4. W środę, 13 lutego, Nabożeństwo Fatimskie - godz. 19.00. Przynieśmy intencje na karteczkach.

5. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz. 19.30 - Msza św. i WIECZÓR CHWAŁY. Przez cały tydzień można składać intencje na karteczkach.

7. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek - godz. 16.00, spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota - godz. 10.00.

8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny i miesięcznika Mały Gość Niedzielny, są jeszcze Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra - miesięczniki dla dzieci.

9. Dziękuję za odśnieżanie w tygodniu MZGKiM.

10. Dziękuję za pomoc przy rozbieraniu żłóbka i choinek - Paniom: Hannie Tom, Wandzie Grudzińskiej, Wandzie Kobylińskiej, Panom: Alfredowi Szmulskiemu, Bogdanowi Ćwiek, Wojciechowi Ostrowskiemu, Ryszardowi Łukasiak, Wiesławowi Nieczyporowskiemu, Stefanowi Kuskowskiemu, Waldemarowi Skwarskiemu, Robertowi Szczepańskiemu, Tadeuszowi Chodkowskiemu, ministrantom: Pawłowi Kuskowskiemu, Pawłowi Orłowskiemu, Krzysztofowi Szymańskiemu, Szymonowi Leszczyńskiemu, Kacprowi Szczepańskiemu, Filipowi Kwiatkowskiemu, wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

11. Dzisiejsza niedziela jest 2 niedzielą miesiąca, Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.IV Niedziela Zwykła - 03.02.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą miesiąca. Adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.

2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowanie do I Komunii, a po Mszy św. o godz. 17.00 - spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

3. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa godz. 18.40.

4. Spotkanie dla ministrantów - sobota o godz. 10.00.

5. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Jest również miesięcznik dla dzieci Mały Promyczek Dobra i Promyczek Dobra.

6. Dziękuję za odśnieżanie w tygodniu MZGKiM.

7. Jutro rozbieramy żłóbek i choinki, zapraszam na godz. 8.00 chętnych do pomocy.

8. Za tydzień 2 niedziela miesiąca - Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc najbardziej potrzebującym.III Niedziela Zwykła - 27.01.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z błogosławieństwem gromnic o godz. 9.00, 17.00 i 18.00

2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Piątek - spowiedź od godz. 16.00, różaniec o godz. 16.30. W sobotę Msza św. i modlitwy I Soboty Miesiąca o godz. 9.00.

3. Za tydzień I Niedziela Miesiąca – adoracja po Mszy św. o godz. 10.00.

4. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Odwiedziliśmy ok. 90 % rodzin mieszkających na terenie naszej parafii. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie nas w waszych domach i za ofiary którymi wsparliście potrzeby naszej parafii i diecezji. - We wszystkich rodzinach była wspólna modlitwa i rozmowa o sytuacji i problemach rodziny. W większości rodzin czuło się wielkie przeżycie związane z wizytą księdza po kolędzie, który odwiedza rodziny w imieniu Chrystusa. To Jezus Chrystus powiedział: „ Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje, a kto wami gardzi, Mną gardzi”. Sytuacja duchowa i materialna rodzin naszej parafii jest zróżnicowana. Są rodziny głęboko wierzące i praktykujące. Miło było spotkać się z rodzinami, które systematycznie uczestniczą w sakramentach świętych. Ale są również rodziny, które do sakramentów świętych przystępują od wielkiego święta albo i rzadziej. Zachęcaliśmy, aby zbliżyły się do Pana Boga i życia sakramentalnego, ale o owocach dowiemy się dopiero za rok. Najbardziej zasmucające są sytuacje rodzin w których brak zgody. Spotkaliśmy rodziny w których małżonkowie od ostatniej kolędy rozeszli się oraz osoby żyjące przez żadnego związku. Modlimy się szczególnie za te rodziny i te osoby.
Wszystkim rodzinom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia duszy i ciała na każdy dzień tego roku.

5. Jeżeli rodziny, które nie mogły być obecne w domu, w czasie kolędy, chciałyby błogosławieństwa dla swojej rodziny i domu, to mogą umówić się po Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii.

6. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich - środa - godz. 18.40.

7. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Są jeszcze Małe Promyczki Dobra i Promyczki Dobra.

8. Pomódlmy się w intencji wszystkich rodzin, które odwiedziliśmy po kolędzie, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej. Pod Twoją obronę...II Niedziela Zwykła - 20.01.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Za tydzień kończymy I cykl spotkań dla narzeczonych, kolejny cykl spotkań dla narzeczonych będzie w naszej parafii w marcu.

2. Spotkania w tygodniu: schola - wtorek godz. 16.00, Ruch Rodzin Nazaretańskich - środa - godz.18.40.

3. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.

4. Jeszcze w tym tygodniu odwiedzamy rodziny naszej parafii w wizycie duszpasterskiej. Jeżeli kogoś nie było w wyznaczonym czasie po kolędzie, lub nie będzie mógł przyjąć księdza w najbliższym tygodniu, to może umówić się indywidualnie.

5. Pomódlmy się za wszystkie rodziny, które odwiedziliśmy w tygodniu w wizycie duszpasterskiej, prosząc dla nich o opiekę i błogosławieństwo. Pod Twoją obronę...

6. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Pani Jadwiga Gwiazda, mieszkała w Sierakowie, przeżyła 78 lat, Pan Janusz Jabłoński, mieszkał na ul. Wojskowej , przeżył 72 lata i Pan Walenty Chodacz, mieszkał na ul. M. Dąbrowskiej, przeżył 69 lat. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek ( 21.01.2019 r. ) - ul. Witosa 2, 4, 6, 13 - od godz. 14.00

Wtorek (22.01.2019 r.) - ul. M. Dąbrowskiej 3, 4, 6, - od godz. 14.30
ul. M. Dąbrowskiej 1 - od godz. 16.00

Środa (23.01.2019 r.) - ul. M. Dąbrowskiej 2, 5, 7 - od godz. 14.00
- ul. Floriana, ul. Rubinowa - od godz. 15.00

Czwartek (24.01.2019 r.) - ul. Tęczowa 4, 6a, 6b, 6c, 6d - od godz. 14.30

Piątek (25.01.2019 r. ) - ul. Tęczowa 8a, 8b, 8c, 8d - od godz. 14.30

Sobota (26.01.2019 r.) - ul. Tęczowa 8e,
Al. Jana Pawła II 3a, 5a, 5b, 5d - od godz. 9.00Święto Chrztu Pańskiego - 13.01.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III i IV, przygotowanie do I Komunii i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy św. godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

3. Dziś o godz. 13.00 spotkanie drugiej Equipes Notre-Dame, a za tydzień spotkanie pierwszej Equipes Notre-Dame.

4. Dziś o godz. 15.00 kolejne spotkanie dla narzeczonych.

5. Dziś 13 stycznia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie - godz. 19.00. Przynieśmy intencje na karteczkach.

6. Próba scholi - wtorek godz. 16.00.

7. Dziękuję za całą organizację naszego Orszaku Trzech Króli Panu Bogdanowi Ćwiek. Dziękuję wszystkim, którzy współorganizowali oraz aktywnie uczestniczyli w Orszaku: Panu Jackowi Piotrowskiemu, królowi, giermkom, Fundacji PELIKAN, strażakom z Karwacza i Zawadek, niosącym chorągwie, tubę, rozdającym materiały i wszystkim uczestnikom.

8. Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny.

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek ( 14.01.2019 r. ) . - ul. Asnyka, ul. Orzeszkowej - od godz. 9.00
ul. Baczyńskiego, ul. Tuwima
ul. Reymonta - od godz. 14.00

Wtorek (15.01.2019 r.) - ul. Chełmońskiego, ul. Kossaka, ul. Matejki,
ul. Kisielewskiego, ul. Brzechwy, ul. Norwida,
ul. Witosa 9 - od godz. 15.00
ul. Witosa 1 ( od godz. 16.00)

Środa (16.01.2019 r.) - ul. Kopernika, Al. Wojska Polskiego 1 (blok) - od godz. 14.00
ul. Witosa 7, - od godz. 15.00
ul. Wojskowa 32 - od godz. 18.45

Czwartek (17.01.2019 r.) - ul. Witosa 3, 5, 11 - od godz. 15.00

Piątek (18.01.2019 r. ) - Al. Jana Pawła II ( bez bloków) i Osiedle Waliszewo - od godz. 15.00

Sobota (19.01.2019 r.) - ul. Różana
ul. Matuszewskiego - od godz. 9.00

Poniedziałek ( 21.01.2019 r. ) - ul. Witosa 2, 4, 6, 13 - od godz. 14.00Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019 r., Rok C

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Uroczystość Trzech Króli. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W Uroczystość Trzech Króli święcimy kredę, kadzidło i wodę. Kredą znaczymy drzwi naszych domów pisząc C+M+B - 2019. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszymy w Orszaku Trzech Króli. My wyruszymy z Królem Melchiorem (kolor zielony). Niech nasze ubranie będzie również z elementami w kolorach zieleni. Kto ma śpiewniki, korony i peleryny z ubiegłego roku to niech weźmie ze sobą. Potrzebni będą mężczyźni do niesienia chorągwi - zapraszamy chętnych. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej.

2. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III i IV, przygotowanie do I Komunii i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy św. godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

4. Dziś o godz. 15.00 rozpoczyna się cykl spotkań dla narzeczonych.

5. W sobotę 12 stycznia zapraszamy na Wieczór Chwały, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00.

6. Za tydzień w niedzielę 13 stycznia Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00. Przynieśmy intencje na karteczkach.

7. Próba scholi - wtorek godz. 16.00.

8. Dziękuję za odśnieżanie MZGKiM.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 - spotkanie 2 Equipes Notre-Dame.

10. W tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Pani Zofia Nizielska, mieszkał na ul. Baranowskiej, przeżyła 56 lat i Pan Adam Obrębski, przeżył 67 lat. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek ( 07.01.2019 r. ) - ul. Makowska numery nieparzyste i ul. Jesionowa - od godz. 9.00
- ul. Wojskowa 5, 6, 32 - od godz. 15.00

Wtorek (08.01.2019 r.) - ul. Wojskowa 16, 18, 22 i 28 - od godz. 15.00

Środa (09.01.2019 r.) - ul. Starzyńskiego, ul Starzyńskiego 2 (bloki) - od godz. 9.00
ul. Wojskowa 24, 26
Al. Wojska Pol. - od godz. 15.00

Czwartek (10.01.2019 r.) - ul. Cicha, ul. 9 Maja - od godz. 9.00
ul. Lotników, ul. Przepałkowskiego - od godz. 15.00

Piątek (11.01.2019 r. ) - - ul. Iwaszkiewicza, ul. Gałczyńskiego,
ul. Witkiewicza, ul. Prusa - od godz. 14.00

Sobota (12.01.2019 r.) . - ul. Broniewskiego, ul. Konopnickiej
ul. Mickiewicza, ul. Jasna, ul. Żeromskiego - od godz. 9.00

Poniedziałek ( 14.01.2019 r. ) . - ul. Asnyka, ul. Orzeszkowej - od godz. 9.00,
ul. Baczyńskiego, ul. Tuwima, ul. Reymonta - od godz. 14.00

Archiwum: Rok 2011
Archiwum: Rok 2012
Archiwum: Rok 2013
Archiwum: Rok 2014
Archiwum: Rok 2015
Archiwum: Rok 2016
Archiwum: Rok 2017
Archiwum: Rok 2018

Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93

www.opoka.org.pl