Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Felietony
Felietony Przed wiekami w miastach starożytnej Grecji, by wysłuchać czegoś mądrego, czy posłuchać dyskusji o filozofii, polityce, religii, gospodarce udawano się na agorę. (Agora - za Wikipedią to: główny plac, rynek w miastach starożytnej Grecji, wokół którego toczyło się życie polityczne, religijne, a czasami także handlowe). Tyle historii…
Ideą tej zakładki jest to, byśmy tutaj dzielili się między sobą mądrymi spostrzeżeniami, myślami, tym co nas boli i tym co może nas zbudować, co nas pouczy i co da siłę na bycie lepszym.
Dlatego nie żałujmy naszych myśli jeśli są mądre, wrażliwe i poruszają serce. Dzielmy się nimi tutaj z naszymi bliskimi, Parafianami i tymi, którzy tu będą zaglądać. A zatem pióra lub długopisy w rękę i nie żałujcie atramentu na słowa głoszone na naszej parafialnej agorze.
Wszelkie teksty proszę nadsyłać na adres emaliowy naszej Parafii.
Za zaangażowanie i pomoc już z góry dziękujemy.


"Radujcie się zawsze w Panu”
Felieton z 10 kwietnia 2012 r.

Felietony
1 kwietnia w Niedzielę Palmową odbyły się obchody XXVII Światowego Dnia Młodzieży. Młodzież Diecezji Płockiej spotkała się na wspólnej modlitwie i zabawie w Płońskiej parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe.
Pomimo tego, że Niedziela Palmowa odbywała się w tym roku nie w stolicy diecezji, uczestnicy wyraźnie dopisali. Nie zraziła ich nawet niezbyt wiosenna aura. Pragnienie doświadczenia wspólnoty i wyjątkowego przeżycia tego czasu – były silniejsze. Plac przy kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku był wypełniony! Hasłem tegorocznego spotkania młodych były słowa z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu!”
Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji duchowych jak i rozrywkowych. Młodzieżową Niedzielę Palmową rozpoczęła się od zawiązania wspólnoty oraz prezentacji przywiezionych przez uczestników palm.Felietony Następnie na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy uczestnicy udali się ulicami miasta w procesję z palmami. W pochodzie oprócz młodzieży uczestniczyli księża na czele z Ks. Bp Piotrem, sztandary oraz relikwie Błogosławionego Jana Pawła II.Procesji towarzyszyły ciekawe sceny, które przygotowali uczniowie Płońskich szkół. Tematem scenek była interpretacja dzieł różnych artystów. Interpretacje te miały na celu zwrócić uwagę uczestników na problemy dzisiejszego świata. Następnym punktem spotkania była Eucharystia której przewodniczył Ks. Bp Piotr Libera. “Prawdziwą radość daje człowiekowi zjednoczenie z Bogiem. Właśnie sakrament pokuty jest sakramentem odkrytej na nowo radości”. – mówił do młodych podczas homilii Bp Libera, odwołując się do orędzia Benedykta XVI na 27. ŚDM. Przypominał o tym, że realna radość nie jest pusta.
Na uczestników czekał też gorący posiłek i zabawa do późnego wieczora wraz z zespołem Chajim. Gdy nadeszła godzina wyjazdu z Płońska aż żal było się żegnać. Na szczęście już niebawem Festiwal Młodych w Płocku (na który serdecznie zapraszamy).

Tomasz Tadrzak
Maturzysta LO im. KEN w Przasnyszu

Wejdź do Galerii: Niedziela Palmowa - Spotkanie Młodych


Wróć do działu Felietony

Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93
www.opoka.org.pl