Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Felietony
Felietony Przed wiekami w miastach starożytnej Grecji, by wysłuchać czegoś mądrego, czy posłuchać dyskusji o filozofii, polityce, religii, gospodarce udawano się na agorę. (Agora - za Wikipedią to: główny plac, rynek w miastach starożytnej Grecji, wokół którego toczyło się życie polityczne, religijne, a czasami także handlowe). Tyle historii…
Ideą tej zakładki jest to, byśmy tutaj dzielili się między sobą mądrymi spostrzeżeniami, myślami, tym co nas boli i tym co może nas zbudować, co nas pouczy i co da siłę na bycie lepszym.
Dlatego nie żałujmy naszych myśli jeśli są mądre, wrażliwe i poruszają serce. Dzielmy się nimi tutaj z naszymi bliskimi, Parafianami i tymi, którzy tu będą zaglądać. A zatem pióra lub długopisy w rękę i nie żałujcie atramentu na słowa głoszone na naszej parafialnej agorze.
Wszelkie teksty proszę nadsyłać na adres emaliowy naszej Parafii.
Za zaangażowanie i pomoc już z góry dziękujemy.


V Festiwal Młodych już za nami.
Felieton z 11 sierpnia 2012 r.


Od 4 do 8 lipca Na płockich boniach na wzgórzu Miłosierdzia Bożego zamieszkało ponad 700 uczestników Festiwalu.

Felieton Festiwal rozpoczęła Eucharystia której przewodniczył pasterz diecezji płockiej – ksiądz biskup Piotr Libera. Ksiądz Biskup serdecznie powitał wszystkich uczestników V FM w Płocku, życząc, aby ten czas stał się dla nich ,, prawdziwym doświadczeniem Boga w Kościele.” Po Eucharystii młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi za obecność na Festiwalu i za nowy dom duszpasterstwa młodzieży oraz złożyła biskupowi Piotrowi imieninowe życzenia.
Uroczyste rozpoczęcie odbyło się za to na dużej scenie. Organizatorzy na czele z biskupem Piotrem, prezydentem miasta Płock oraz diecezjalnym duszpasterzem młodzieży powitali wszystkich zebranych i zaprosili na długo oczekiwany koncert zespołu ENEJ.
Felieton Oprócz licznych koncertów na uczestników czekała też kaplica z wystawionym Najświętszym Sakramentem, codzienne poranne katechezy, warsztaty oraz codzienna Eucharystia w kościele Św. Józefa.
Na dużej scenie można było usłyszeć takie zespoły jak : ENEJ, Lukstorpeda, La Pallotina, Wiola Brzezińska.
W sobotę 7 lipca uczestnicy festiwalu od godzin porannych szlifowali swoje talenty i prezentacje warsztatowe aby po obiedzie pokazać je wszystkim uczestnikom na scenie. Nie zabrakło prezentacji tańca towarzyskiego, hip-hopu, śpiewu solowego, i wiele, wiele innych.
W czasie festiwalu rozegrała się pierwsza runda projektu ,,Gra o Rio” w którym na zwycięską drużynę czeka wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.
Sobotni dzień zakończyła potężna burza, ale nie ostudziła ona zapału młodych. Mimo ogromnego zmęczenia nocną nawałnicą uczestnicy licznie przybyli na ostatni punkt programu jakim była Eucharystia. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Piotr Libera. Ksiądz biskup w swojej homilii podkreślał wielką wagę świadectwa jakim ma być życie młodych Chrześcijan. Podawał przykłady ludzi, którzy nie boją się mówić o Tym, na którym budują swoje życie.Felieton Życzył uczestnikom Festiwalu, aby mieli odwagę być świadkami Chrystusa w swoich środowiskach. Po Mszy świętej uczestnicy wzięli udział w spotkaniach w grupach, a następnie w krótkim podsumowaniu Festiwalu. Potem nadszedł czas na pożegnania i pakowanie.
"Było fantastycznie! Do zobaczenia za rok!" - tak, wśród uścisków, śpiewu i tańca żegnali się uczestnicy Festiwalu. Odjeżdżali trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni zapału. Festiwal był pewnie dla każdego z nich zupełnie czym innym, każdy przeżył go na swój sposób. I to właśnie stanowi o wielkiej wartości tego wydarzenia - różnorodność i entuzjazm, jaki wyzwala wśród uczestników.

Tomasz Tadrzak
Absolwent LO im. KEN w Przasnyszu

Wejdź do Galerii: V Festiwal Młodych


Wróć do działu Felietony

Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93
www.opoka.org.pl