Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Felietony
Felietony Przed wiekami w miastach starożytnej Grecji, by wysłuchać czegoś mądrego, czy posłuchać dyskusji o filozofii, polityce, religii, gospodarce udawano się na agorę. (Agora - za Wikipedią to: główny plac, rynek w miastach starożytnej Grecji, wokół którego toczyło się życie polityczne, religijne, a czasami także handlowe). Tyle historii…
Ideą tej zakładki jest to, byśmy tutaj dzielili się między sobą mądrymi spostrzeżeniami, myślami, tym co nas boli i tym co może nas zbudować, co nas pouczy i co da siłę na bycie lepszym.
Dlatego nie żałujmy naszych myśli jeśli są mądre, wrażliwe i poruszają serce. Dzielmy się nimi tutaj z naszymi bliskimi, Parafianami i tymi, którzy tu będą zaglądać. A zatem pióra lub długopisy w rękę i nie żałujcie atramentu na słowa głoszone na naszej parafialnej agorze.
Wszelkie teksty proszę nadsyłać na adres emaliowy naszej Parafii.
Za zaangażowanie i pomoc już z góry dziękujemy.


Pożycz łódź Jezusowi...
(Felieton na V Niedzielę Zwykłą w roku C)

Felieton z 8 lutego 2013 r.

Felietony

Dzisiejsza Ewangelia zachęca do ... pożyczenia swej łodzi Jezusowi! Łódź Piotra była jego narzędziem pracy. Co jest moim narzędziem pracy? Szkolne biurko, gabinet lekarski? Może to jakieś stoisko pracy? Może Twoja szkolna ławka? Może pokój jakiegoś urzędu, albo kancelaria parafialna? Może organy w kościele, albo komputer? Może lada recepcji hotelowej?
Dziś Jezus chce od nas pożyczyć tego miejsca. Niejako wprasza się do nas. Po co? Piotr też nie wiedział - po co? Po co Mu łódź? Po co chce odbić od brzegu? Po co? Ano po to, żeby za chwile stał się tam cud. Ewangeliczny połów ryb! To w Piotrowym miejscu pracy. A u Ciebie? Co może stać się u Ciebie? Na Twoim stoisku pracy? Co może wydarzyć się przy Twoim dyrektorskim biurku? Co może wydarzyć się w urzędzie, czy w gabinecie? Jakiego cudu można spodziewać się w Twojej szkolnej ławce, czy w hotelowej recepcji?
Spotkanie Jezusa z Piotrem = Piotra z Jezusem, było bardzo osobiste, ale nie dokonało się w zamknięciu. Działo się na oczach wszystkich. I nasze spotkanie z Jezusem dokonuje się w społeczeństwie. Tam, dokąd On nas posyła. Tam, gdzie my jesteśmy... Nie, nie tylko w niedzielę - ale codziennie! W nasze powszedniedni i spotkania...
Czy ja mogę dziś - tak, jak Piotr, niespodziewanie, użyczyć Jezusowi swojego miejsca - w pracy? w domu? w pokoju? Czy nie ma tam czegoś, czego bym się wstydził? Czegoś, co trzeba by może uprzątnąć nim On się zjawi? Czy mogę Mu odstąpić na chwilę swój komputer? Swoje szuflady dyrektorskiego biurka? Czy może wejść do kancelarii w Twojej parafii? Czy może zasiąść z Tobą na nocnej zmianie w recepcji?
Zaproś Go dziś do siebie... bez lęków i obaw... On Ciebie zna, jak Piotra... A mimo to - chce z Tobą przebywać... właśnie dziś, tu i teraz... Nie bądź, jak Piotr w słowach: Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny. Ale powierz Mu to, co może nieuporządkowane. To, co może boli. Smuci. Co niepokoi... Tak po prostu - siądź przy Nim i powiedz to...
Pomyśl, jakiego cudu oczekują od Ciebie ci, którzy każdego dnia przychodzą do Ciebie? Którzy spotykają Cię w Twoim miejscu pracy, czy w szkole? Jakiego chcą Ciebie widzieć? Co chcą od Ciebie usłyszeć? Może trzeba więcej uśmiechu włożyć w swoje usta? Może więcej życzliwości? Może więcej zrozumienia? Może więcej starań o zgodę? A może szczerości? Być może oczekują od Ciebie tego, na co normalnie Cię nie stać, bo trudno dziś o cierpliwość.. Może warto postarać się?
Spotkałeś się dziś z Jezusem, który ot tak, jak wówczas do Piotra - przyszedł. Ale.. przyszedł po coś. Piotr tego nie wiedział, my wiemy - co wydarzyło przez 3 lata... Miał dla niego wielki plan! I dla Ciebie Jezus ma plan, który na dzień dzisiejszy jest ukryty dla Twojego serca - ale jest! Może zatem warto, właśnie dziś, nie tylko oddać swoje narzędzie pracy, ale powierzyć Mu samego siebie - takiego, jakim jesteś. Tak po prostu i w swej dziecięcej szczerości i ufności zostawić wszystkie swoje złe nawyki i przyzwyczajenia i pójść z Nim...

Beata Żabka


Wróć do działu Felietony

Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93

www.opoka.org.pl