Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Grupy Parafialne
Asysta Parafialne życie liturgiczne realizuje się zasadniczo w kościele parafialnym. W ciągu roku kościelnego są takie wydarzenia, które przekraczają progi kościoła. Należą do nich: Procesja Rezurekcyjna, Procesja Bożego Ciała, Procesja Eucharystyczna w pierwsze niedziele miesiąca, Nabożeństwa Fatimskie...
Chrystusowi Eucharystycznemu opuszczającemu świątynię towarzyszy asysta procesyjna. W jej skład wchodzą osoby prowadzące kapłana z Najświętszym Sakramentem, niosące krzyż procesyjny, latarnie, baldachim, chorągwie, feretrony, różaniec, figurę Matki Bożej Fatimskiej, figurę św. Antoniego, obrazy, figurę Zmartwychwstałego (w procesji rezurekcyjnej) i paschał (w okresie wielkanocnym). Ważną rolę w procesji spełniają ministranci oraz dziewczynki sypiące kwiatkami przed Chrystusem Eucharystycznym, najczęściej te, które przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swoich serc.

Uczestnictwo w asyście procesyjnej, choć dziś przez młodych różnie postrzegane, jest wyjątkowym wyróżnieniem z racji bliskości Jezusa. Warto o tym pamiętać!

Jeśli i ty pragnąłbyś także być blisko Jezusa i dać w ten sposób świadectwo wiary, zapraszamy serdecznie do włączenia się w dzieło tworzenia asysty w naszej Parafii.

Asysta
Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93
www.opoka.org.pl