Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Grupy Parafialne
Koło Biblijne

powolania "Słowo Boga do człowieka" - to zapewne jedna z bardzo wielu "definicji" Biblii. Nie pojęcia i terminy są jednak tutaj istotne, ale sama rzeczywistość. A jest nią dialog Boga z człowiekiem, który wcale się nie zakończył wraz z postawieniem ostatniej kropki w świętym tekście. Ten dialog trwa! Trwa w chwili, gdy w swe ręce bierze tę Księgę znany teolog i w chwili, gdy ktoś na końcu świata pochyla się nad jednym wersem tekstu, by medytować i rozważać, by odkrywać Boga obecnego w jego życiu, by z tego Słowa pełnego mocy czerpać siłę i natchnienie do codziennych zmagań, decyzji, wyborów, po prostu: do życia...
I taka jest rola Pisma Świętego: ono nie może być jedynie książką o szlachetnej oprawie pięknie wypełniającą lukę w domowej bibliotece (i zakurzoną... ), ale winno być księgą życia, podręcznikiem codzienności - zawsze pod ręką, blisko, w każdej chwili gotową odsłonić blask swej mądrości...
Dlatego, to uczestnicy Koła Biblijnego pragną na każdym spotkaniu odkrywać Słowo Boga wciąż nowe i wciąż aktualne.
Koło Biblijne w naszej parafii jest najmłodszym kołem. Powstało we wrześniu 2010 roku, kiedy to do naszej parafii przyszedł nowy wikariusz ks. Andrzej Zych. Na pierwsze spotkanie przyszło ponad 20 osób ze wszystkich trzech parafii naszego miasta. Dziś stałą grupą jest 18 osób. Nie zraża nas to, bo dla wszystkich uczestników najważniejsze jest spotkanie z Bogiem w Jego Słowie.
Spotkania nasze odbywają się w 2 i 4 czwartek miesiąca. Staramy się też włączać w liturgię Mszy św. przez oprawę lektorską, by dać innym świadectwo Żywego Słowa Boga.
Zachęcamy i Ciebie, jeśli miałbyś czas i ochotę na nasze spotkania. Nie bój się, zaryzykuj a zobaczysz, że czasem trudne teksty Biblii stają się bardziej zrozumiałe gdy się je pozna.

Jan Paweł II Spotkanie Biblijne z dn. 7.04.2011 r.
Menu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93
www.opoka.org.pl