Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Grupy Parafialne
Ruch Rodzin Nazaretańskich

RRN

Wzorem dla nas jest życie Świętej Rodziny z Nazaretu , która uczy nas, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie.
Pragniemy, by centrum naszego życia stanowiła Eucharystia , w której dociera do nas i udziela się nam całe Boże życie. Częsty, a nawet codzienny, udział w Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz oczekiwanie na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii mają nas prowadzić do eucharystycznego stylu życia.
Mając świadomość potrzeby nieustannego nawracania się, korzystamy często, przynajmniej raz w miesiącu, z Sakramentu pokuty , który może przybrać formę stałego spowiednictwa. W miarę potrzeby duchowej istnieje też możliwość korzystania z kierownictwa duchowego.
Podejmując wolę Zbawiciela zawartą w Testamencie z Krzyża wyrażoną słowami: „Oto Matka twoja” (J 19,27), za przykładem św. Jana Apostoła, pragniemy żyć w komunii z Maryją i w tej komunii upatrujemy drogę do pełnego zjednoczenia z Chrystusem.

Duchowość Ruchu czerpie inspiracje z duchowości karmelitańskiej, a zwłaszcza z „małej drogi” św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego, z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską, z przesłania Matki Bożej do św. Juana Diego oraz z nauczania św. Jana Pawła II i jego osobistego zawierzenia się Maryi.
Pragnienie życia duchowością Ruchu możemy potwierdzić przez złożenie Aktu oddania się Matce Bożej na wyłączną służbę Kościołowi , który zawiera w sobie istotę duchowości Ruchu.
Misją Ruchu jest prowadzenie jego członków drogą życia wewnętrznego do świętości oraz aktywny udział w apostolskiej misji Kościoła, podejmując wezwanie do nowej ewangelizacji. Pomoc w dążeniu do świętości skierowana jest do osób wszystkich stanów, a zwłaszcza ku rodzinie.
W ciągu roku uczestniczymy w cotygodniowych spotkaniach grupy dzielenia, comiesięcznych diecezjalnych dniach skupienia w Ciechanowie, dwa razy do roku pielgrzymujemy na Jasną Górę. Swoistym podsumowaniem i ukoronowaniem naszej całorocznej pracy są tygodniowe letnie rekolekcje w Bańskiej Wyżnej na Podhalu.

W naszej parafii Ruch Rodzin Nazaretańskich działa od marca 2013 r. Zapraszamy wszystkich do wspólnego uświęcania się. Ruch Rodzin Nazaretańskich jest ruchem otwartym, więc należeć może do niego każdy – małżeństwa, jedno z małżonków, a także osoby samotne. W naszych spotkaniach uczestniczą nie tylko małżeństwa. Wystarczą dobre chęci... Zaryzykuj i też dołącz do nas. Możesz tylko zyskać!

Spotkania naszej grupy dzielenia pod przewodnictwem ks. proboszcza Romualda Ciesielskiego – naszego opiekuna duchowego – odbywają się w środy o godz. 19:00.

RRN
RRN
RRN
RRN
RRNMenu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93
www.opoka.org.pl