Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu  Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 Strona główna Porządek nabożeństw Życie parafialne Kontakt
Grupy Parafialne
PUKS Zgodnie ze Statutami XLII Synodu Płockiego działalność charytatywna należy do istotnych zadań Kościoła i dlatego powinna być prowadzona w każdej Parafii, zgodnie z Instrukcją Episkopatu. Tak tez jest i w naszej najmłodszej Parafii Przasnysza.
Od 2001 roku istnieje w naszej Parafii Zespół Charytatywny skupiający wokół siebie osoby, pragnące podzielić się swoim czasem na rzecz drugiego człowieka.

caritas Tradycja Kościoła uczy o potrzebie odpowiedzialności za drugiego człowieka, która ma się wyrażać w trosce o jego zbawienie, a także o zabezpieczenie podstaw egzystencjalnych. Dla lepszego wypełnienia tych zadań apostołowie ustanowili współpracowników do „codziennego rozdawania jałmużny" oraz by „obsługiwali stoły" (Dz 6).
Również w dzisiejszych czasach duszpasterze potrzebują licznych, gorliwych współpracowników, aby jak najlepiej wypełnić zadania apostolskie. Podobnie jak w dziedzinie liturgii i katechizacji parafia ma licznych współpracowników świeckich i zakonnych, tak również i w działalności charytatywnej do dobrego wypełniania swych zadań potrzebuje pomocy zespołu ludzi dobrej woli. Taką zaangażowaną grupą jest właśnie Parafialny Zespoły Charytatywny. W każdą drugą niedzielę miesiąca zbieramy pieniądze do puszek, by wspomóc potrzebujących – szczególnie dzieci z ubogich rodzin z naszej Parafii.
Jeśli chciałbyś się włączyć w dzieło niesienia pomocy innym, zapraszamy do współpracy. Nie martw się, że inni będą podejrzliwie patrzeć na ciebie. Najważniejsze jest, by nieść pomoc tym którzy jej oczekują. A to nic innego jak tylko wypełnienie słów Jezusa. A Ono dla nas jest przecież najważniejsze…

Zespół CharytatywnyMenu

Strona główna
Historia
Duszpasterze
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Życie Parafialne
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
Felietony
Kraina Łagodności
Grupy Parafialne
Powołania
Galeria
Ciekawe strony
Konkursy dla najmłodszych
Parafia na YOUTUBE
Ciekawy film
Kontakt© 2004 - 2011 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
Al. Jana Pawła II 10, 06-300 Przasnysz, tel. (29) 752 39 93
www.opoka.org.pl